Važiavimas dviračiu ir posterinis fascitas

Padų fascitas yra dažnas sužeidimas sportininkams, ypač bėgikams. Jei kenčia nuo augalo fascito, tai nebūtinai reiškia, kad jūs turite nutraukti važiavimą dviračiu. Tačiau svarbu nustatyti skausmo priežastį prieš tęsiant pratimų režimą. Tolesnis fizinis krūvis, kol simptomai išlieka, gali sukelti lėtinį uždegimą ir ilgesnį atstatymo laiką. Daugeliu atvejų, nedideliam poilsiui ir tinkamam gydymui, atletai vėl atsistos ant kojų.

Apie

Kai augalo fascia arba storas audinys pėdos apačioje, jungiantis kulną su kojų pirštais, tampa ištemptas, tampa uždegimas. Ši būklė vadinama padų fascitu. Šis uždegimas apsunkina vaikščiojimą ir tam tikrus pėdos judesius. Tai gali sukelti batai, kurių prastai palaikoma, staigus svorio padidėjimas, tolimojo nuotolio eiga, ypač nuokalnė arba nelygus paviršius, ar trumpas Achilo sausgyslė. Žmonės, kurių kojos turi aukštą arką arba yra plokščios kojos, taip pat linkę į pamaitinį fascitą. Taip pat kyla pavojus, kad dviratininkai, kurie pernelyg išsilaisvina kulniukus arba pernelyg slėgia kojas, kai jie gali lipti.

Simptomai

Skausmas ir kietumas kulno apačioje yra dažni poolelio fascito simptomai. Skausmas gali būti aštrus arba nuobodus ir paprastai yra pats blogiausias pirmas dalykas ryte. Laipiojimas laiptais ir praleidimas ilgai stovint taip pat yra skausmingas ir gali būti kartu su patinimu, paraudimu ar kulnų švelnumu. Po aktyvumo pradžios skausmas gali pasireikšti greitai arba vystytis ilgiau.

Gydymas

Nutraukite veiklą, kuri sukelia skausmą ir ledo plotą, arba nuleiskite paveiktą pėdą į ledų vandens kibirą, tada švelniai maskitės arką. Taip pat galite laikyti arką laisvą, sukiodami teniso kamuoliuką. Taip pat naudokite priešuždegiminį be recepto skausmą malšinančią priemonę ir pradžioje išlaikykite pėdą. Dirbk su savo veršingų raumenų ir Achilo sausgyslių atpalaidavimu su kasdieniu tempimu. Jei po dviejų savaičių simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Kiti svarstymai

Svarbu, kad sportininkai dėvėtų batus, kurie palaiko arką ir pakankamai pakreiptų pėdos rutulį. Tai taip pat taikoma dviratininkams. Dviračiams reikia dėvėti stiprius batus, kad būtų išlaikyta arka, ir apsvarstyti galimybę pridėti pėdkelnes, jei jie turi aukštų arkų ar plokščių pėdų. Ratukai turėtų daryti tą patį ir dažnai rastų lengvatinį važiavimą dviračiu, kai jie atsigauna nuo posterio fastizito, nes tai yra mažai veikianti veikla. Abu dviratininkai ir bėgikai, turintys pėdų skausmą, turėtų važiuoti mažomis pavaromis, kad išvengtų pėdos sudirginimo.