Soda ir vanduo ausų vaškui

Daugelis žmonių mano, kad ausų vaškas yra tiesiog erzina, bet jis iš tikrųjų atlieka svarbų vaidmenį saugant jūsų klausą. Aukso vaškas, kurį gamina jūsų keramino liaukas, padeda išlaikyti bakterijas ir svetimkūnius. Tam tikrais atvejais galite naudoti soda ir vandens, kad pašalintumėte ausų vaško susidarymą, tačiau įsitikinkite, kad naudojate paprastą ausų valymo protokolą, kad sumažintumėte galimą ausų skauda.

Faktai

Remiantis Amerikos otorinolgologijos akademija-galvos ir kaklo chirurgija (AAOHNS), ausų vaškas formuoja išorinį trečdalį ausies kanalo. Paprastai šis vaškas palaipsniui veikia į išorinę ausies dalį, kad būtų lengviau pašalinti švariu audiniu ar audiniu. Tačiau ausies vaškas gali susidaryti į ausies kanalus dėl įvairių priežasčių, įskaitant neįprastos formos ausies kanalus, bandant jus nuvalyti aštriomis daiktomis (pvz., Rašiklio dangteliu ar “Q-tips”) ir fizinėmis kliūtimis (pvz., Klausos aparatais) Įdėti į ausis. Kadangi jis kaupiasi, vaškas sukietėja ir gali būti sunku išstumti be minkštiklio naudojimo.

Kepimo soda

Paprastai vadinamas natrio bikarbonatu, soda yra natūraliai pagamintas cheminis junginys baltų miltelių pavidalu. Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademija (AAFP) teigia, kad vandens tirpalas, kuriame yra 10 proc. Natrio bikarbonato, suteikia veiksmingą suspausto cerumeno, ypač vaikų, suminkštėjimą. Dažniausiai naudojama kepimui ir buitiniam valymui, soda yra nebrangi namų apyvokos daiktas, dažniausiai aptinkamas parduotuvių parduotuvėse.

Simptomai

Atkreipkite dėmesį į savo ausis, kad galėtumėte nustatyti, ar norite naudoti soda ir vandens, kad sušvelnintumėte vašką. Vienas iš labiausiai paplitusių suspausto cerumeno požymių yra laipsniškas klausos praradimas. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, kiti simptomai, kurie gali rodyti perteklinį ausų vašką, yra ausyse (spengimas ausyse), ausų skausmai ir ausų pojūtis.

Procedūra

Naudokitės kepimo milteliais ir vandens tirpalais atskirai arba kartu su vandens drėkinimu, kad minkštintumėte grūdintą aukso vašką. Oregono sveikatos centro universitetas siūlo ištirpinti ½ šaukštelio. Kepimo soda 2 oz. Šilto vandens, pilstomo buteliuko supilkite į skystį. Pagal AAFP rekomenduojamą vašką sumaišyti keletą lašų soda tirpale nukentėjusiame ausyje bent kartą per dieną nuo 3 iki 14 dienų. Jei pasirinksite naudoti vandens drėkinimą, švelniai įpurškite vandenį į ausį guminės lemputės švirkštu po 15-30 minučių po vienos iš soda gryninimo procedūrų.

Apsvarstymai

Jei naudojate perforuotą ausų būgną, vengti naudoti aukso ir vandens ausų vašką. Jei jums ar jūsų vaikui pasireiškia stiprus ausų skausmas arba pasireiškia neįprasti ausų drenažo požymiai su suspaustuoju cerumenu, prieš pradėdami bandyti vartoti soda ir vandens, kad sušvelnėtų vaškas, pasitarkite su savo pirminiu sveikatos priežiūros specialistu. Niekada nepabandykite pašalinti minkštojo vaško, stumdami medvilnės tamponą į ausies kanalą, taip galite vėl nugaruoti vašką į kanalą, o tai gali sukelti rimtesnes problemas, tokias kaip ausų infekcija ar perforuotas ausų būgnas.