Rūgštiniai maisto produktai ir burnos skausmai

Giliųjų opos, bendras terminas, vartojamas apibūdinti šaltus opos, vagysčių skausmus ir kitus burnos dėmės sudirginimo atvejus, gali atsirasti dėl netinkamų protezų ar įtvarų, aštrių ar susmulkintų dantų, kramtomojo tabako, atsitiktinio kramtymo ir tam tikrų rūšių Maistas ar gėrimai. Rūgštiniai maisto produktai, ypač apelsinų sultys, yra dažnas nusikaltėlis, nes jie sukelia subtilų audinių pažeidimą, kurį labiau linkę įgauti žmonės, turintys egzistuojančių opos ar jautrų burnos audinį. Rūgščiųjų maisto produktų ar mažai rūgščiųjų maisto produktų vartojimas po didelio rūgštinio maisto gali sumažinti nepatogumus ir sumažinti ateities protrūkių riziką.

Apibrėžimas

Mokslininkai nustato rūgštingumą pH atžvilgiu, o tai reiškia vandenilio galią. PH tarp 1 ir 6 reiškia, kad kažkas yra rūgštinis, o pH tarp 8 ir 14 reiškia, kad somethings patenka į pagrindinį arba šarminį spektro galą. 7 pH yra laikomas neutraliu. Maisto ir vaistų administracija mano, kad dauguma maisto produktų palieka rūgščiųjų spektro galą, kai pH lygis yra nuo 3 iki 7.

Maistas, kurį norite mėgautis

Žmonės su burnos žaizdomis turėtų sutelkti dėmesį į maisto produktus, kuriuose yra mažai rūgšties. Grūdai, tokie kaip miežiai ir avižiniai dribsniai, ir produktai, pagaminti iš grūdų, pavyzdžiui, duonos, grūdų ir krekerių, nuskraidžia apie neutralų pH, taip pat ir ankštinių daržovių, pavyzdžiui, pupelių ir vištienos žirnių. Gyvūnai, kaip ir žmonės, palaiko savo vidinę pH šiek tiek virš neutralios, todėl maisto produktai, pagaminti iš gyvūnų, pavyzdžiui, mėsos, paukštienos, žuvies, kiaušinių ir daugumos pieno produktų, taip pat laikosi šio modelio. Nors beveik visos daržovės yra saugios, vaisiai kelia iššūkį. Geras pasirinkimas – melionai, bananai, kokosai ir figos. Pienas, vanduo, kava ir arbata yra geri gėrimų pasirinkimai.

Maisto produktai riboti

Žmonės, linkę į burnos skausmą, turėtų vartoti maistą, kurio vidutinis rūgšties kiekis yra vidutiniškas, arba imtis atsargumo priemonių, kad sumažintų audinio pažeidimą, pvz., Vartojant maistą ar gėrimą, kurio sudėtyje yra nedaug rūgšties. Vidutinio rugščio vaisiai ir daržovės yra obuoliai, abrikosai, mangai, nektarinai, apelsinai, persikai, kriaušės, slyvos, pomidorai, žaliosios alyvuogės ir paprikos. Skirtingai nei dauguma kitų pieno produktų, kremas, varškė ir jogurtai yra vidutiniai rūgščių kiekiai. Medus, pesto, garstyčios, majonezas ir kečupas yra vidutinės rūgšties pagardai. Vynas ir pasukos yra vidutinio stiprumo gėrimai.

Maistas, kurį reikia vengti

Daugelis konservuotų ir perdirbtų maisto produktų yra sąmoningai parūgštinti, kad būtų užkirstas kelias bakterijų augimui ir ilgesnis saugojimo laikas, todėl reikėtų vengti konservuotų ir perdirbtų maisto produktų, bent jau aktyvių protrūkių metu. Beveik visose vaisių sultyse, uogienėse ir konservuose yra daug rūgščių, taip pat yra maisto produktų, tokių kaip marinuoti agurkai ir salotų padažai, kurių pagrindinis ingredientas yra actas. Šviežias vaisius išvengti yra vasaros uogos, vyšnios, laimai, citrinos, greipfrutai, granatai, ananasai ir spanguolės. Energetiniai gėrimai ir sodos – tai gaivieji gėrimai. Žmonės, kurie negali tai daryti, turėtų gerti šiaudais, kad būtų kuo mažiau sąlyčio su burnos audiniais.

Apsvarstymai

Iš burnos geriamojo maisto sukelia įvairūs žmonės. Maisto dienoraštis arba maisto atšaukimas gali padėti nustatyti atskirus veiksnius. Su maisto dienoraščiu žmogus užrašo kiekvienos dienos valgio tipus ir kiekius, net jei nėra jokių simptomų. Atsisakius maisto, asmuo užregistruos maisto produktų tipus ir kiekį, kuriuos jis prisimena valgydamas per 24 ar 48 valandas, kol pasirodė burnos skausmas. Jei rūgštiniai maisto produktai, atrodo, koreliuoja su burnos gleivinės išvaizda, asmuo turėtų vengti jų arba apsvarstyti alternatyvias strategijas, tokias kaip labai rūgštus maisto produktus su neutraliais arba mažai rūgštiniais maisto produktais, pvz., Duona, kad būtų galima neutralizuoti žalą.