Raumenų ir ryklės refliukso dieta

Planuodami maistą ir pasirinkdami sveiką maistą paprastai būdingi mitybos privalumai. Tačiau kai kuriems asmenims planuojant maistą reikia atsižvelgti į papildomus aspektus. Pavyzdžiui, jei jums diagnozuotas laringo argliuzinis refliuksas arba LPR – virškinimo trakto problema – jūsų pasirinkti maisto produktai gali turėti įtakos jūsų simptomams. Gydytojai rekomenduoja keisti dietą, pvz., Po mažos rūgštinės dietos, kad padėtų valdyti jūsų būklę.

Supratimas apie laringosofungines refliuksas

Rūgštis yra įprastinė skysčio aplinka jūsų skrandyje ir vaidina pagalbą virškinimui. Apatinis stemplės sfinkteris – raumenys skrandžio viršutinėje dalyje – neleidžia rūgščiai patekti į jūsų stemplę. Viršutinė stemplės stentacinė sferinė angina yra virš stemplės viršutinės dalies ir apsaugo nuo rūgšties patekimo į jautrus audinius, tokius kaip jūsų gerklų ar balso dėžutė. Gastroezofaginis refliuksas arba GERD atsiranda, kai rūgštis nugaruoja į stemplę. Kai viršutinė stemplės sfinkterio funkcija blogai veikia ir leis rūgščiai atsigulti į balso dėžę ir kitas jautrias zonas, vadinama LPR.

Dietos intervencijos duomenys

Tyrėjai iš Niujorko balso instituto atliko nedidelį tyrimą, kuris po daugelio keturių savaičių trukusio dietinio įsikišimo duoda perspektyvių rezultatų. Tyrime nustatyta, kad po nedidelės rūgštinės dietos LPR simptomai pagerėjo 95 proc. Dalyvių, remiantis 2011 m. Gegužės mėn. Paskelbtu “Journal of Octology, Rhinology and Laryngology” pranešimais. Dalyviai pašalino visus rūgštus maisto produktus ir gėrimus, kurių pH yra mažesnis nei penki.

Mažo rūgšties mitybos planas

Pasitarkite su savo gydytoju dėl mažai rūgščios dietos, kad galėtumėte tvarkyti savo LPR. Jūsų gydytojas gali pateikti išsamų rūgštinių maisto produktų sąrašą, tačiau pavyzdžiai yra pomidorai, česnakai, svogūnai, šokoladas, apelsinai ir kiti citrusiniai vaisiai, tokie kaip greipfrutas. Rūgštingi gėrimai yra kavos, alkoholio, sodų ir sulčių, pagamintų iš rūgščių vaisių. Paprastai geriausia laikytis mažai rūgščių maisto produktų, bent jau tol, kol jūsų simptomai nepagerės. Dauguma daržovių yra mažai rūgščios, taip pat tam tikrų vaisių, tokių kaip bananai.

Kitos dietos rekomendacijos

Venkite aštrų maisto produktų, nes jie gali sudirginti stemplės pamušalą. Be to, kadangi riebaluoti maisto produktai gali padidinti rūgščių sekreciją, taip pat išvengti riebių maisto produktų, įskaitant kepinius, pieno produktus su visais riebalais ir riebus desertus, pažymi Paparella ausų, galvos ir kaklo institutas. Visą dieną valgykite keletą nedidelių patiekalų, o ne trijų didelių patiekalų. Pagal Loyola mediciną tai gali padėti sumažinti refliukso simptomus. Be to, laukite mažiausiai nuo dviejų iki trijų valandų po vakarienės, prieš pradėdami atsigulti. Kadangi nikotinas gali apsunkinti LPR, Loyola Medicine rekomenduoja, kad nustosite rūkyti.