Odos priežiūra po molio pašalinimo

Molių pašalinimas susijęs su molio ar melanocitinių nevus pašalinimu biopsijai arba dėl kosmetinių priežasčių. Procedūra dažniausiai atliekama ambulatoriškai, dažnai dermatologo biure. Jūsų gydytojas gali naudoti skalpelį, kad išlygintų jūsų oda, o po to uždarytų išsišakojimą su siūlėmis, arba jis gali nuplauti molį nuo odos paviršiaus, sukurdamas tik nedidelį žaizdą. Žinant, kaip rūpintis jūsų oda po molo pašalinimo, bus užkirstas kelias infekcijai, greitam gydymui ir sumažės randų tikimybė.

Švaistykite žaizda du kartus per dieną atskiestą vandenilio peroksidą arba antibakterinį muilą ir vandenį. Jei gydytojas uždarė jūsų žaizdą siūlėmis, laikykitės nurodymų, kaip išlaikyti šlapią žaizdą.

Po valymo užtepkite antibiotikų tepalą prie žaizdos, tada uždėkite steriliu tvarsčiu.

Nereikalingos naudokite skausmą malšinančius vaistus, pvz., Ibuprofeną. Kosmetikos chirurgijos vadovas teigia, kad diskomfortas po molo pašalinimo paprastai yra lengvas ir skiriasi priklausomai nuo atliktos procedūros rūšies.

Vengti išbrėžimo ar trina jūsų žaizda atkūrimo metu. Kai jūsų žaizda išgydoma, ji gali niežti. Palikimas drėgmės gali padėti niežėjimą.

Grįžkite į įprastą veiklą iš karto po procedūros. Jei jūsų žaizda yra ant jungties, pvz., Alkūnės ar kelio, judėjimas gali būti nepatogus dėl traukimo ant žaizdos ar siūlių. Paprastai, norint sušvelninti diskomfortą, paprastai yra pakankamai vienos dienos ar dviejų dienų vartojimo apribojimas.