Nuplaukite vaiko kūną, kad jį nuramtumėte

Daugelis vaikų su jutimo sutrikimu ar autizmo spektro sutrikimu gauna profesinę terapiją. Dažnai šiems vaikams nustatoma jausminga dieta, kuri gali apimti minkštinimo būdą. Pasak profesoriaus terapijos Michelle Mitchell, kuria rašoma “Sensory Perception Disorder Companion”, Wilbarger Brushing protokolas yra dažniausiai naudojamas šiais atvejais.

Jausminis defensyvumas

Vaikams, kuriems diagnozuota jutimo suvokimo sutrikimas arba autizmo spektro sutrikimas, gali pasireikšti jutimo gynimo požymiai. Ann Stensaas, OTR, apibrėžia jutimo gynybą kaip neigiamą reakciją į vieną ar daugiau tipų pojūčių, įskaitant prisilietimą, judėjimą ir pusiausvyrą, klausos ir skonį, kvapą ar tekstūrą. Daugelis profesionalių terapeutų naudoja “Wilbarger Brushing” protokolą, kad sumažintų jutimo gynybinius simptomus. Ellen Yack, OT, rašo apie autizmo aspergerio “Digest”, sako, kad, nors profesionalūs terapeutai, nors ir nėra pakankamai mokslinių tyrimų, remia šepečių techniką, pranešė apie teigiamus rezultatus vaikams, kurie yra jutiminiai gynėjai.

Sensorinės dietos

Vaikai, kurie yra jutiminiai gynėjai, gali teigiamai reaguoti į kasdienį jausminio praturtėjimo veiklos planą. “Amber Swearingen”, MOT, sako, kad kai profesinis terapeutas vysto juslinę dietą, atitinkančią vaiko poreikius, neurologinė sistema gali gauti reikiamą jausminio įvedimo kiekį, reikalingą optimaliai veikti. Terapeutas vertina ir sąveikauja su vaiku, kad nustatytų, kaip ji tampa nusiminusi ir ramina. Tėvai gali nustatyti kitus socialinius ar fizinius klausimus, užpildydami klausimyną. Kai tik renkama informacija, terapeutas vysto jausmingą maistą, turinčią reikiamą sensorinio įvedimo kiekį.

“Wilbarger Brushing” protokolas

Daugelis profesionalių terapeutų pradeda vaiko terapijos sesiją šepečiu, kad padėtų vaikui nuraminti ir sutelktų dėmesį į užduotis. Pasak Lena Winstono, “OTR” ir “Massachusetts” pediatrinės terapijos klinikos “OT to Play” vaikų savininkė, “Wilbarger Brushing Protocol” taiko gilų slėgį, skatina smegenis, išleidžia chemines medžiagas į kūną, ramina vaikus ir leidžia jiems geriau Apdoroti informaciją arba tvarkyti savo aplinką. Terapeutai dažnai moko tėvams, kaip namuose naudoti šepečių techniką. Vaikai taip pat gali išmokti mokykloje naudoti šepečių techniką, kad jie visą dieną galėtų sutelkti dėmesį.

Tipiški rezultatai

Kai bus nustatyta, ar vaikas teigiamai reaguoja į “Wilbarger Brushing” protokolą, tėvai gali stebėti įvykių pokyčius. Ellen Yack, OT, teigia, kad pokyčiai gali būti tik reakcijos pasikeitimas, o nebūtinai teigiamas ar neigiamas. Bendrieji fiziniai pokyčiai yra geresni miego modeliai, mažesnis atsparumas suvilioti, geresnis rankraštis, padidėjęs jautrumas apkabai ir atsparumas drabužiams. Emociniu požiūriu tėvai gali matyti komunikacijos pagerėjimą, emocinių reakcijų stabilizavimą, susierzinimų padidėjimą ir patobulintą sąlytį su akimis. Kai kurie elgesio pokyčiai gali būti didesni motyvacijai ir dėmesiui bei dirglumo, hiperaktyvumo ir impulsyvumo sumažėjimui.