Nugaros skausmo priežastys

Kailingi nykščio jungtys kelia daugybę kasdienių užduočių nepatogumų. Nugaros sąnario skausmo priežastys yra įvairios traumos ir sąlygos, kurios veikia kaulus ir minkštus audinius. Skausmas gali įvykti iškart po traumos nykščio link, arba jis gali pasireikšti palaipsniui. Kadangi sunkios sveikatos būklės, tokios kaip infekcija, gali sukelti sąnarių skausmą, kreipkitės į gydytoją, kad nustatytumėte nykščio skausmo priežastis.

Artritas

Artritas yra dažna nugaros skausmo priežastis. 2011 m. Balandžio mėn. Žurnale “Reumatologija” paskelbtame tyrime pirmas ir antrasis nykščio jungtys yra labiausiai paplitusios rankos sąnarys, paveiktos osteoartrito. Kremzlės minkštųjų audinių užpildas tarp kaulų nykščio sąnariuose. Osteoartritas sukelia šio kremzlės nusidėvėjimą. Galiausiai kaulai trina kartu, skausmai nykščio sąnaryje. Reumatoidinis artritas yra kita sąlyga, veikianti nykščių sąnarius. Dėl šio ligos proceso jūsų kūnas klaidingai atakuoja sveikuosius sąnarius, suskaidydamas minkštuosius audinius. Pamažu blogėja jungtinis skausmas, kurį sukelia nykščio artritas. Smulkūs variklio veiksmai, tokie kaip rašymas ir uždengimas užduotimis, pvz., Pietų lėkštės, sukelia aštrų sąnarių skausmą. Kai progresuoja būklė, raumenų sąnaryse gali atsirasti skausmas.

Kaulų sužalojimas

Skausmas taip pat gali sukelti lūpas į nykščio kaulus. Dažniausias lūžis, apimantis nykščio jungtį, yra Benneto lūžis. Ši žala paveikia nykščio jungtį, apie 1 colį virš riešo. Be skausmo, gali atsirasti patinimas ir mėlynės aplink sąnarį. Nugaros dalies sąnarių lūžiai paprastai atsiranda dėl jūsų ištemptos rankos, sporto ar traumos nykščio. Skausmas yra aštrus ir padidėja, kai bandote naudoti nykščius. Trikdžiai gali būti sunkūs. Lūžiai kaulo pabaigoje gali apriboti jūsų sugebėjimą perkelti sąnarį. Jums gali prireikti chirurgijos, skirtos kaulams stabilizuoti, kad jie būtų tinkamai gydomi.

Tendono sužalojimas

Dilatukai priverčia raumenis į kaukes nykščiu. Tendonai pritvirtinti prie jūsų sąnarių, kad sulinktumėte ir ištiestumėte nykščio galiuką ir pagrindą, ir perkelkite pagrindą iš vienos pusės į kitą. Kai šie sausgyslės yra per dideli arba pernelyg išdirbti, jie paprastai sukelia skausmą. Uždegimas sukelia sausgyslę, padidindamas trintį ir skausmą, judėdamas nykštį. Trauma ir pratraukimas gali sukelti sausgyslę. Šie sužeidimai paprastai turi įtakos sausgyslėms, kurios lenkia ir ištiesina nykščio galiuką, sukelia skausmą ties jungtimi, artimais nykščio galu. Jei jūsų sausgyslės yra visiškai suplyšusios, po pradinio sužalojimo skausmas gali nuslopti. Vėliau pastebėsite, kad negalite sulankstyti ar ištiesinti sąnario, priklausomai nuo to, kuris sausgyslė yra plinta. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei negalėsite perkelti savo skausmingos nykščio jungties, nes paprastai sutrikusios sausgyslės reikalauja operacijos.

Susijungimo trauma

Ligimai pritvirtina kaulus prie kaulų, išlaikant jūsų sąnarius stabilus. Trauma ar pernelyg didelis greitis gali sugadinti nykščių raiščius. Du pagrindiniai raišteliai palaiko nykščio pagrindą – uolieninės įtvarą ir radialines uždegimo raiščius. Plaučių uždegiminė raištis dažniausiai sužeista. Ši žala dažnai vadinama “slidininkų nykščiu”, nes tokia žala yra bendra slidininkams: nykštis yra priverstas tęsti nuo rankos, kai slidininkų ranka nusileidžia ant slidinėjimo stalo ar žemės; traumos dėl sąnario paprastai sukelia stiprų skausmą jungtyje, kur Nykštukas tenkina tavo ranką. Padažnėja skausmas, kai reikalaujama suspaudimo. Nors ištempiami raiščiai dažnai išgydomi pleiskanomis ir ramybe, gali būti reikalinga chirurginė operacija.