Nauda ir šalutiniai melatonino padariniai

Melatoninas yra hormonas, kurį gamina šlaunikaulio smegenys. Kiekvieną dieną jūsų kūnas išskiria melatoniną po dienos ritmo. Šis dienos ritmas sinchronizuojamas reguliariai, atsižvelgiant į 24 valandų šviesos ir tamsos ciklą, ir gali būti biologinis biologinis laikrodis. Natūrali melatonino smailių sekrecija naktį, tačiau ji nekontroliuoja miego. Sveiki, jauni ir vidutinio amžiaus suaugusieji paprastai kasdien išskiria nuo 5 mikrogramų iki 25 mikrogramų melatonino. Tai yra kur kas mažesnė už sumas, dažniausiai randamas maisto produktų parduotuvėje parduodamuose maisto papilduose, kurie paprastai yra nuo 1 iki 5 miligramų.

Remiantis 2011 m. Balandžio mėn. “Farmacijos ir terapijos” klausimu atlikta apžvalga, melatonino naudojimas, siekiant išvengti ir gydyti reaktyvinių varikliu, yra pagrįstas klinikiniais tyrimais. Melatonino naudojimas kelionės metu ir keletą dienų po to gali sumažinti dienų skaičių, reikalingą norint grįžti į normalų miego režimą. Pasak “Drugs.com”, prieš skrydį skiriama dozė vakare – rekomenduojama keliautojams, vykstantiems į rytinę pakrantę, rekomenduojama paskirties laiko zonoje, o po to kiekvieną vakarą keturias dienas po atvykimo prieš miegą. Priešingai, keliaujant į vakarus, keturias dienas naktį melatoninu reikia vartoti norimos nakties metu atvykus į naują laiko juostą.

Kai kurie žmonės vakare vartoja melatoniną, kad kovotų su nemiga. Keli klinikiniai tyrimai, kuriuose dalyvavo žmonės, parodė, kad jie yra veiksmingesni negu placebas, vartojami trumpą laiką, pvz., Kelias dienas ar savaites. Prieš miegą melatoninas gali būti naudingas ir asmenims, kurie dirba nakties pamainą arba kurie keičiasi tarp nakties pamainos ir dienos perėjimo. Dozavimas buvo imtasi nuo 30 iki 60 minučių prieš miegą, o mokslininkai nustatė, kad melatoninas gali būti geriausias žmonėms, sergantiems nemiga, kurie yra vyresni nei 55 metų. Melatoninas taip pat buvo naudingas atidėto miego fazės sindromu, kuris yra sąlyga, kad Sukelia vėlavimą miego pradžioje, taip pat miego sutrikimus vaikams, kurie turi elgesio, vystymosi ar intelektinės vėlavimų.

Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad kiti galimi melatonino vartojimo būdai, dėl kurių trūksta kietų klinikinių įrodymų, bet kai kurie atvejų tyrimai paremti, apima gydymą nuo amžiaus priklausomu kūno temperatūros ritmu, dažniausiai vadinamą menopauzės karštuoju blykste Kaip su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija ir priešoperacinis nerimas. Remiantis ribotu žmogaus tyrimu, melatoninas buvo veiksmingas kaip priešuždegiminis ir buvo naudojamas kaip gydymo papildas asmenims su pažengusiu vėžiu, įskaitant smegenis, krūtis, skrandį, kepenis, plaučius, kasos ir sėklidžių vėžį. Taip pat yra ribotos informacijos apie melatonino vartojimą chroniško nuovargio sindromu, kognityvinį sustiprinimą ir cukraus kiekio kraujyje kontrolę asmenims, sergantiems diabetu.

Melatoninas gali sąveikauti su kitais vaistiniais preparatais. Šie vaistai yra antidepresantai, antipsichoziniai preparatai, benzodiazepinai, vaistai nuo kraujospūdžio, kraujo skiedikliai, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo skausmo, steroidai ir tamoksifenas – chemoterapinis vaistas, vartojamas krūties vėžiui gydyti. Melatoninas taip pat sąveikauja su kofeinu, tabaku ir alkoholiu, o visa tai mažina melatonino kiekį organizme. Pasak “Drugs.com”, nepageidaujamos reakcijos taip pat gali būti depresija, galvos svaigimas, burnos užteršimas, galvos skausmas ir pykinimas. Šiuo metu mažai arba visai nėra duomenų, įrodančių kokį nors didžiulį melatonino toksinį poveikį.

Jet Lag

Miegoti

Kiti naudojimo būdai

Atsargumo priemonės