Mitybos planas, skirtas obuolių formai

Medicinos specialistai ir dietingi ekspertai dažnai klasifikuodami kūno formas naudodami “obuolių” arba “kriaušių” vaisių figūras. Žmonių su obuolių formos figūra nešioja ir saugo svorį aplink jos pilvo sritį, o krūties figūrose esantis asmuo atlieka svorį klubo ir šlaunų regione, teigia JAV sveikatos ir žmogaus teisių tarnybos moterų sveikatos departamentas . Didesnė pilvo riebalų rūgštis kelia pavojų sveikatai, todėl sveiką mitybos planą, kuris yra svarbus jūsų ilgalaikei sveikatai.

Visceraliniai riebalai

Pasak Harvardo medicinos mokyklos, kai jūsų kūno forma primena obuolį, riebalai laikomi ne tik tiesiogiai po oda, bet ir giliai į skrandžio sritį. Šis visceralinis riebalas ne tik padidina colio plotą iki liemens, bet taip pat veikia gliukozės kiekį, padidina uždegimo riziką ir gali išsiskirti tokias medžiagas kaip “laisvos riebalų rūgštys” į jūsų portalą. Harvardo medicinos mokyklos leidinys rodo, kad šios medžiagos gali neigiamai paveikti jūsų cholesterolio kiekį. Nors gali būti sunku atsikratyti riebalų, esančių arčiau jūsų odos paviršiaus, jūs galite sumažinti visceralinių riebalų kiekį, kurį atliekate per specialią dietą ir fizinį krūvį.

Pagrindai

2007 m. Gegužės mėn. “Amerikos medicinos asociacijos leidinyje” paskelbtame tyrime nagrinėjamas įvairių mitybos komponentų poveikis antsvorio dalyviams. Glikemijos masto apatiniame gale maitinantys maisto produktai padėjo žmonėms, kurių kūnas įtraukė juos į “obuolių formos” kategoriją, sumažino svorį veiksmingiau nei dietos, kurios tiesiog buvo pagrįstos mažesniu kaloringumu ir riebalų kiekiu. Glikemijos indeksas nustato maisto poveikį gliukozės kiekiui kraujyje. Maistas, kurio glikemijos indeksas yra 55 ar mažiau, gali padėti jums prarasti perteklių pilvo riebalų, kartu su širdies ir kraujagyslių veikla. Atskaitos taškas, gryno gliukozės glikemijos indeksas yra 100.

Sveiki pasirinkimai

Mitybos plano mažinimas, siekiant sumažinti savo vidų ir visceralinių riebalų kiekį, gali būti gana paprastas, nes daugelis šios kategorijos maisto produktų yra sveiki, natūralūs maisto produktai, kurie yra lengvai prieinami daugumoje parduotuvių. Venkite maisto produktų, pagamintų iš baltojo ar rudojo cukraus, ir naudokite gėrimų cukraus pakaitalus. Mažo glikemijos indekso grūdai yra tie, kurie pagaminti iš kukurūzų, miežių ar rugių. Perskaitykite etiketę grūdams, perdirbtiems maisto produktams ir duonai, taip pat nenaudokite cukraus. Pasirinkite mažai riebius pieno ir baltyminius produktus, kad sutaupytumėte kalorijų ir išvengtumėte nereikalingų sočiųjų riebalų. Valgykite daugiausia nekrakmolingų daržovių ir apribokite, kiek kartų kiekvieną savaitę turite žirnių ar bulvių. Džiovinti vaisiai turi didesnę cukraus koncentraciją, todėl pasirinkite natūralius vaisius, tokius kaip citrusiniai vaisiai, vynuogės, kriaušės ar persikai.

Mėginio diena

Tipiška valgymo diena, siekiant sumažinti jūsų kūno “obuolių formos” išvaizdą, gali prasidėti rugių arba pumernikelio duonos skardine, paskirstyta 1 arbatiniu šaukšteliu natūralaus žemės riešutų sviesto. Kitas tinkamas pusryčių pasirinkimas – sėlenų grūdai su nugriebto pieno ir obuolių ar apelsinų. Pietų maiste gali būti špinatų apvalkalai, juodosios pupelės ir pakeistos balti ryžiai bei žaliaviniai špinatai. Į pietus pridėti puodelio be riebalų arba mažesnio riebumo jogurto ir vaisių gabalo. Daugiau baltymų pasirinkimo yra liesos jūros gėrybės ar paukščiai. Venkite mėsos su kepsniu, nes dribsniai padidina glikemijos mėsos indeksą. Norėdami vakarienės, turite dideles salotas su be riebalų padažu, liesos baltos pasirinkimą, nedidelę visa grūdų, pavyzdžiui, ryžių arba ritinio, ir 1/1 puodelio garuotų daržovių.