Lėtinis spuogai

Dauguma laiko, spuogai išnyksta savaime, tačiau nuolatinis, atsinaujinantys spuogai yra problema kai kuriems žmonėms. Jei turite lėtinę spuogus, galite susidoroti su fizinėmis pasekmėmis, pvz., Nepatraukliais breakouts ir randais, taip pat emociniais iššūkiais, tokiais kaip žema savigarba ir socialinė nelaime. Lėtinis spuogai yra rimta problema kai kuriems žmonėms, tačiau ją galima veiksmingai gydyti.

Faktai

Techniškai, jūs galite teigti, kad visi spuogai yra lėtinis spuogai, nes spuogai yra apibrėžta kaip lėtinė būklė. Kaip ir visos lėtinės ligos, spuogai yra ir pasikartojantys, ir ilgalaikiai, taigi, ar jūsų išsiveržimai yra tik retkarčiais, ar būna rimti cistos, jūsų spuogai gali būti laikomi lėtinėmis. Tačiau dauguma žmonių vartoja terminą chronišką spuogus, nurodydami spuogus, kurie yra sunkūs, nuolatiniai ir nereaguoja į be recepto vartojamą gydymą ar gydymo priemones.

Identifikavimas

Jei nesėkmingai išbandėte be recepto, turėtumėte skausmingų, užpildytų spuogų, tamsių dėmių ant odos po spuogų išsiveržimų arba, jei turite spuogus dėl depresijos, nemalonumo ar socialinio diskomforto, jūsų spuogai tikriausiai yra lėtinė Sako Amerikos akademija dermatologijos apie savo spuogai išteklių tinklalapyje AcneNet.

Priežastys

Lėtinis spuogai, kaip ir visi spuogai, yra trijų veiksnių – aliejaus perteklius jūsų odoje, sudirgę plaukų folikulai dėl netaisyklingų odos ląstelių išstūmimo ir bakterijų susidarymo paveiktoje teritorijoje. Jūsų hormonai, genai, bakterijos ir net kai kurie vaistai gali prisidėti prie veiksnių, kurie sukelia spuogus. Priešingai populiariam įsitikinimui, lėtinis spuogus sukelia nevalgius riebius maisto produktus ar šokoladą ar bloga higiena.

Prevencija / Sprendimas

Nors beproto gydymas su benzoilo peroksidu ar salicilo rūgštimi kaip aktyviu ingredientu puikiai veikia kai kurių formų spuogus, lėtinis spuogai paprastai reikalaujama dermatologo paskirto gydymo. Jūsų dermatologas gali skirti vietinį gydymą su didelėmis benzoilo peroksido arba salicilo rūgšties ar vitamino A darinių koncentracijomis. Ji taip pat gali rekomenduoti burnos vaistus, įskaitant antibiotikus, skirtus kovai su infekcija, geriamuosius kontraceptikus, kurie gali padėti pašalinti spuogus kai kurioms moterims, arba izotretinoinas, galingas spuogus stabdantis vaistas.

Įspėjimas

Isotretinoinas gali būti veiksmingas lėtinio spuogų gydymui, tačiau jis turi rimtų šalutinių poveikių, įskaitant sunkius gimdymo defektus ir depresiją, sąrašą. Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, nevartokite izotretinoino, ir nedelsdami praneškite savo gydytojui, jei vartojate izotretinoino vartojant bet kurį depresijos periodą.