Kvėpavimo pratimai siekiant pagerinti plaučių funkciją

Dėl tokios sveikatos būklės kaip astma, bronchitas, emfizema ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (COPD) gali sukelti plaučių kvėpavimo takų uždegimą ir sunku kvėpuoti. Jūsų plaučių pažeidimai gali būti laikini, bronchito ar pneumonijos atvejais arba nuolatiniai sunkesniomis ligomis, pvz., LOPL. Jei turite sunkumų kvėpuoti, galite pagerinti plaučių funkciją kvėpavimo pratimais.

Pagerinkite plaučių funkciją ir sumažinite suskaidytos plaučių giliųjų kvėpavimo pratimų riziką. Švino autorius Elisabetas Westerdahlas 2005 m. Lapkričio mėn. “Krūtinės” klausimu atskleidžia, kad koronarinės chirurgijos pacientai sumažina atelektinės ligos riziką ir padidina plaučių funkciją po giliųjų kvėpavimo pratimų. Atelectasis yra medicininis terminas daliniam arba visiškam plaučių griūties, kurį sukelia gleivės, skysčių kaupimasis, komplikacijos nuo lėtinės ligos ar kitų veiksnių, kurie blokuoja kvėpavimo takus, kad į orą nepatektų į plaučius, apibūdinimas. Abu jūsų kojos ant grindų. Paimkite giliai, lėtai kvėpuoti, užpildykite plaučius tiek, kiek galite, tuo pat metu kiek įmanoma stumkite diafragmą. Po tris kartus, lėtai iškvėpkite. Tyrimo dalyviai kiekvieną valandą giliai kvėpavo trisdešimt lėtai, giliai kvėpuojant, bet jūs galite gauti mažiau kartų pas gydytoją.

Pasak “KnowCOPD”, informacinės tarnybos, susijusios su LOPL fondu ir Amerikos širdies ir kraujagyslių sistemos bei plaučių reabilitacijos akademija, “KnowCOPD” (AACVPR). Sėdėti kėdėje ir kvėpuoti pro nosį dviem skausmais, kai burna uždaryta. Atidaryk savo burną, švelniai užkepk savo lūpas ir išmindink keturias. Pakartokite šį kvėpavimo pratimą vieną ar dvi minutes.

Sąmoningai kvėpuoti iš diafragmos, kad padėtų padidinti plaučių funkciją. Atsigulkite ant grindų ar lovos su pagalvimi pagal savo galvą ir dar vieną pagal savo išlenktus kelius. Palaikykite savo dešinę ranką po krūtinės ląstos, virš savo diafragmos ir palikite kairę ranką ant viršutinės krūtinės. Įkvėpti per nosį lėtai. Turėtumėte jausti tavo diafragmą ir skrandį po dešine ranka. Tvenkinkite skrandžio raumenis ir iškvėpkite per burną, darykite lūpas. Šis pratimas suteikia jums daugiau informacijos apie jūsų kvėpavimo diafragmos naudojimą ir tuo pačiu stiprina raumenį. Trys ar keturi paros dozės iki 10 minučių gali būti naudingos plaučių funkcijai.