Kvėpavimo ir plaučių sutrikimai

Dėl plaučių ir kvėpavimo sutrikimų gali atsirasti tokių kvėpavimo sutrikimų ir būklių, kaip astma, pneumonija, žlugus plaučiai ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga. Įkvėpti ir patinę plaučius ir kvėpavimo takus sunku kvėpuoti ir sukelti skausmą krūtinėje, kosulį ir kitus simptomus. Kreipdamiesi į kvėpavimo ir plaučių ligų gydymą, kai tik atsiranda simptomų, galite išvengti komplikacijų ar pablogėti.

Astma yra lėtinė plaučių liga, sukelianti patinimas, uždegimas ir papildomos gleivinės jūsų kvėpavimo takuose. Patinimas susiaurina plaučių kanalus, todėl sunku kvėpuoti. Pasak Nacionalinio širdies plaučių ir kraujo instituto, daugiau nei 22 milijonai žmonių serga astma JAV, iš jų 6 milijonai vaikų. Be kvėpavimo sutrikimų, astma gali sukelti švokštimą, sandarumą krūtinėje ir kosulį. Pratimai, viršutinės kvėpavimo takų infekcijos, stiprūs kvapai, cigarečių dūmai, tam tikri vaistai ir alergenai gali sukelti simptomus. Gydytojai astmą gydo kasdien vartojamais vaistiniais preparatais, pvz., Inhaliaciniais kortikosteroidais ir greito atpalaidavimo inhaliatoriais, kad nedelsiant sumažintų simptomus.

Pneumonija sukelia plaučių uždegimą dėl virusinės, bakterinės ar grybelinės infekcijos. Pneumonija gali pasireikšti kaip kitos ligos, tokios kaip gripas, komplikacija. Plaučių uždegimo simptomai yra kvėpavimo sutrikimas, krūtinės skausmas ir raumenų skausmas, galvos skausmas, kosulys, karščiavimas, aplaistymas, apetito praradimas ir prakaitavimas. Nors pneumonija gali atsirasti bet kuriame amžiuje, jums gali būti didesnė tikimybė susirgti pneumonija, jei sergate lėtinėmis kvėpavimo ligomis, yra vyresni nei 65 metų, turite ligą, kuri gali pakenkti imuninei sistemai arba imuninę sistemą slopinantiems vaistams, pvz., Chemoterapijai Narkotikai. Gydytojai gydo bakterinę pneumoniją antibiotikais ir rekomenduoja gerti skaidrų skysčių ir gydyti virusinę plaučių uždegimą. Priešgrybeliniai vaistai gali padėti atsigauti nuo grybelinės pneumonijos.

Susilpnėjęs plaučių arba pneumotoraksas atsiranda, kai oras kaupiasi tarp pleuros, dvigubos membranos, kuri supa plaučius. Oro paspaudimas ant plaučio, dėl ko žlugdo. Simptomai yra dusulys ir aštrus skausmas krūtinėje, kuris pablogėja, jei kosulys ar gilus kvapas. Sutrikusio plaučio gali atsirasti dėl krūtinės ląstos arba plaučių pažeidimo ar krūtinės lūžio, arba gali atsirasti po medicininės procedūros plaučiuose. Dalyvavimas tam tikrose veiklos srityse, tokiose kaip nardymas ar pasivažinėjimas dideliais aukštimais, taip pat gali sukelti pneumotoraksą. Jei turite nedidelį pneumotoraksą, negalėsite reikalauti jokio kito gydymo, išskyrus poilsį ir deguonies terapiją. Kai kuriais atvejais jūsų gydytojas gali pašalinti papildomą oro pleuros būdu su adata. Didelio pneumotorakso gydymui gali tekti įterpti krūtinės vamzdį, kad būtų pašalintas oro ir deguonies apdorojimas. Sunkesniais atvejais gali prireikti operacijos.

Pasak Amerikos amerikiečių šeimos gydytojų akademijos, tiek emfizema, tiek lėtinis bronchitas yra lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, arba LOPL, liga, kuri serga apie 12 milijonų žmonių JAV, dalis. Liga sukelia uždegimus bronchų vamzdelius ir padidina gleivių gamybą, todėl plaučių oro maišeliai tampa stipresni. Simptomai, susiję su LOPL, yra dusulys, kuris susilpnėja veikimu, kosulys, švokštimas ir sandarumas krūtinėje. Gydytojai gydo LOPL, kai reikia, įkvėpus vaistus ir antibiotikus. Jei turite sunkų LOPL atvejį, gali tekti vartoti deguonį arba reikalauti plaučių ar plaučių persodinimo operacijų.

Astma

Pneumonija

Sutraukti plaučiai

Lėtinė obstrukcinė plaučių liga