Kofeinas ir teobrominas

Išskyrus receptinius arba neteisėtus vaistus, kofeinas ir teobrominas yra dažniausiai pasitaikantys centrinės nervų sistemos stimuliatoriai. Tiesą sakant, dėl jų įtraukimo į daugelį populiarių produktų, galite vartoti daug daugiau iš jų nei receptinių stimuliatorių. Kofeinas, dažniau pasitaikantis iš dviejų, yra nealkoholinių gėrimų, arbatos, kavos, dietinių tablečių ir kitų produktų sudedamoji dalis. Theobrominas dažniausiai pasireiškia šokoladu, nes jis paprastai būna kakavos, pagrindinės šokolado medžiagos. Nors kofeinas ir teobrominas gali sukelti panašų poveikį, jie nėra visiškai vienodi.

Kofeino privalumai

Kai kurie maisto produktai ir gėrimai, kuriuos jūs geriate, natūraliai yra kofeino, o gamintojai taip pat įdiegia dirbtinę jo versiją kituose produktuose. Kofeinas stimuliuoja jūsų centrinę nervų sistemą. Dėl šios priežasties daugelis žmonių ją naudoja, ypač gėrimuose, kad pabudytų ir pasijuntų daugiau budrūs. Jūs taip pat galite vartoti kaip vaistą nuo miego be recepto. Ši jūsų centrinės nervų sistemos stimuliacija yra naudinga tuo, kad jūs jausite mažiau alkani. Dėl šios priežasties gamintojai dažnai prideda kofeino produktus, kurių sudėtyje yra svorio.

Kofeino šalutinis poveikis

Tas pats poveikis sukelia kofeino, nes nauda taip pat gali sukelti jo šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, budrumas, kurį sukelia kofeino nurijimas, gali apsunkinti ar neįmanoma miegoti, kai norite. Stimuliuojantis poveikis taip pat gali sukelti nervingumą ir susijaudinimo jausmus. “Drugs.com” nurodo, kad galite per daug nerimauti, kai vartojate per daug kofeino. Jūs galite tapti labiau sudirgusi, nei įprasta.

Teobromino privalumai

Panašiai kaip ir kofeinas, teobrominas gali padėti jums išvystyti jus ir jus labiau budriai ir budėti. Jo poveikis pasireiškia panašiai kaip ir kofeinas. Išskyrus atvejus, kai šokolado gamintojai specialiai prideda kofeino prie šokolado, saldainiai natūraliai neturi kofeino. Stiprumas, kurį gaunate valgydamas šokoladą, gaunamas iš teobromino. Mažai šokolado kiekio valgymas gali jus atnaujinti, bet didelis kiekis valgyti gali sukelti šalutinį poveikį, taip pat svorio padidėjimą.

Teobromino šalutinis poveikis

Teobrominas gali sukelti silpnumą skrandyje, ir jūs galite vemti, jei paprastai negerai ar per daug sunaudojate. Taip pat galite prarasti normalią apetitą. Kaip ir kofeinas, teobrominas gali sukelti neramumo ir nerimo jausmus. Tai taip pat gali sukelti drebulius jūsų kūne, ypač jūsų galūnėse, “DrugInfoSys.com” pastabose.

Kadangi ir kofeinas, ir teobrominas veikia kaip stimuliatoriai jūsų centrinėje nervų sistemoje, vartojant juos tiek tuo pačiu metu, gali padidėti jų poveikis. Jūs galite būti labiau budrus ir budrus, negu jei vartojate tik vieną ar kitą. Be to, šalutinis poveikis gali padidėti, todėl gali jaustis labiau nerimą ir susijaudinimas, negu vartojant vieną atskirai.

Kofeinas ir teobrominas