Kofeinas ir leksapro

Daugelis žmonių gali pasirinkti ir pasirinkti savo maistą, tačiau jie nori, išlaikydami tik mitybą ir kalorijas. Tačiau kai vartojate vaistų, gali tekti šiek tiek labiau pasirinkti apie maistą, kurį valgote dėl galimo jų sąveikos. Pavyzdžiui, maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino K, mažina kraujo skiediklio varfarino veiksmingumą, o greipfrutų sultys veikia cholesterolio vaistų Lipitor metabolizmą. Pasak “Drugs.com”, kofeinas sąveikauja su daugiau nei 80 vaistų. Bet jei vartojate Lexapro ir tiesiog turi turėti savo cuppa Joe ryte, galite atsipalaiduoti. Tai puikiai tinka.

Kofeinas

Kofeinas yra medžiaga, natūraliai randama daugelyje maisto produktų ir gėrimų, įskaitant kavą, kakavos pupeles ir arbatą. Jis pridedamas prie kitų maisto produktų, tokių kaip gaivieji gėrimai, siekiant pagerinti skonį. Nors tai yra natūralu, kofeinas yra cheminė medžiaga, kuri veikia jūsų centrinę nervų sistemą, daro jus labiau budriai ir padidina energijos lygį. Tačiau suvartojus per daug kofeino, galite pajusti jaudulį, sutrikdymą, nerimą ir nerimą. Jis taip pat gali paveikti jūsų gebėjimą miegoti ir sukelti galvos skausmą ar nenormalų širdies plakimą.

Kofeinas ir vaistai

Kaip cheminė medžiaga, kofeinas sąveikauja su daugeliu vaistų. Pavyzdžiui, jis gali sąveikauti su Cymbalta – antidepresantu – didinant kraujo spaudimą ir širdies ritmą. Retais atvejais jis taip pat gali sukelti serotonino sindromą, kuris per stipriai stimuliuoja smegenų kamieną. Serotonino sindromas yra rimta būklė, sukelianti painiavą, pasikeitusią sąmonę, sumišimą ir komą, ir galiausiai gali sukelti mirtį. Jei vartojate Cymbalta, valgydami ir gerdami maisto produktus, kuriuose yra kofeino, yra rimtas susirūpinimas.

Lexapro

Lexapro yra serotonino reabsorbcijos inhibitorius arba SSRI. Tai padeda subalansuoti smegenyse esančias chemines medžiagas, kurios sukelia depresiją ir nerimą. Jis vartojamas suaugusiems ir nerimo sutrikimams gydyti tiek paaugliams, tiek suaugusiesiems. Jūs turite vartoti Lexapro tik pagal gydytojo nurodymus. Kai kurie žmonės jaučia savižudybę, kai jie vartoja antidepresantus, ypač jaunesnius nei 24 metų, ir gydytojas turi atidžiai stebėti.

Lexapro ir kofeinas

Nors Lexapro yra Cymbalta antidepresantas, jis nėra metabolizuojamas vienodai, todėl neveikia su kofeinu. Iš tikrųjų, pasak “Drugs.com”, “Lexapro” neveikia su kofeinu. Tačiau, jei vartosite Lexapro nerimo, supraskite, kad kavos kofeinas gali jus nulaužti ir nerimą. Vienintelis maisto produktas, kurio jums reikia susirgti Lexapro vartojimu, yra alkoholis, dėl kurio gali padidėti Lexapro sukeltas šalutinis poveikis, įskaitant mintys apie savižudybę.