Gali 1 metų amžiaus valgyti kiaušinius?

Vieneri metai turi valgyti įvairią dietą, kurioje būtų pakankamai baltymų, riebalų ir angliavandenių, taip pat įvairių vitaminų ir mineralų asortimento. Kiaušiniai yra turtingas baltymų, vitaminų ir mineralų šaltinis, o 1 metų amžiaus vaikai, kurie nėra alergiški kiaušiniams, gali valgyti kiaušinius subalansuotos dietos dalimi. Alerginės reakcijos į kiaušinio trynį yra labai retos, tačiau kiaušinio baltymo alergija yra viena dažniausių vaikų alergijos vaikams. Svarbu kiaušinius, ypač kiaušinių baltymus, įvesti tinkamu amžiaus ir kūdikio nujunkymo etapu ir žinoti galimus kiaušinių alergijos simptomus.

Priežastys

Kiaušinių alergiją sukelia sutrikusi imuninė sistema, kuri atpažįsta baltymus kiaušinių baltymuose kaip alergenus ir sukelia antikūnų susidarymą neutralizuojant žalingus padarinius. Antikūnų gamyba sukelia histamino išsiskyrimą, dėl kurio atsiranda alerginių reakcijų, būdingų nuo lengvos iki sunkios. Alerginės reakcijos yra odos bėrimas, dilgėlinė, perteklinė gleivių gamyba, galvos svaigimas, pykinimas, viduriavimas, kvėpavimo sutrikimai ir galimai mirtina būklė, vadinama anafilaksiniu šoku.

Rizikos veiksniai

Kūdikiams ir mažiems vaikams yra didesnė rizika, nei suaugusiems, kiaušinių alergijos vystymuisi, nes vaikų virškinimo sistemos yra gana nesubrendusios. Amerikos pediatrijos akademija rekomenduoja, kad kūdikiai vartotų tik motinos pieną ar vaistinį preparatą bent iki 4 mėnesių amžiaus, o pageidautina iki 6 mėnesių amžiaus, kad būtų išvengta skrandžio ir žarnyno jautrumo. Vaikui kyla didesnė kiaušinių alergijos rizika, jei vienas ar abu jo tėvai patiria astmą, šienligę, egzemą, dilgėlinę ar bet kokios rūšies maisto alergiją. Vaikams, kuriems yra egzema, vadinamo atopiniu dermatitu, yra didesnė rizika susirgti alergine reakcija į kiaušinius.

Nujunkymas

Pasak “AAP”, maisto produktai, kuriuos galite pakelti kūdikiui nėštumo ir žindymo laikotarpiu, mažai tikėtina, kad jūsų kūdikis padidins alergijos maistui riziką, net jei daugelis maisto antigenų gali būti randama žmogaus piene. Tačiau jei maitinate krūtimi ir jūsų kūdikis parodo galimo alergijos maistui simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti pašalinti tam tikrą maistą, pvz., Kiaušinius, vieną kartą iš savo dietos, kad nustatytumėte kūdikio reakcijos priežastis, ypač jei turite šeimos istorijos maisto alergiją.

Rizikos mažinimas

Nuimant kūdikį, įvedant naujus maisto produktus po vieną ir palikdami mažiausiai keturias dienas nuo kiekvieno naujo maisto įvedimo. Jei jūsų kūdikis stebėjimo laikotarpiu turi kokių nors neįprastų simptomų, tokių kaip viduriavimas ar švokštimas, pasitarkite su savo pediatru. Jei turite alergijos maistui šeimos istoriją, palaukite, kol jūsų vaikas yra 12 mėnesių amžiaus, prieš pradėdamas kiaušinių daryklą. Jei nėra maisto alergijos šeimos istorijoje, į kūdikius, kurių amžius yra 8 mėnesiai, įdiekite gerai išvirtus kiaušinių trynius, o 12 mėnesių – kukurūzus, sveikus kiaušinius ir sveikus kiaušinių produktus. Dauguma vaikų, kurie kiaušinių alergiją vystosi, iki amžiaus iki 5 metų jautriai kiaušinių alergenams.