Dviračių sėdynių apžvalga

Žmonės gali manyti, kad dviračių sėdynės yra gana paprastos, vienintelis skirtumas yra tas, ar jie skirti moteriai ar vyrui. Iš tikrųjų dviračių sėdynės labiau tinka pasirinkti patogią porą batų, o tinkamas modelis yra tas, kuris tinka jūsų kūnui ir jūsų jojimo tipui. Tinkama sėdynė ne tik padės jums ilgiau važiuoti, bet ir padės išvengti sveikatos problemų.

Pasak dviračio autoriaus Jimo Langley, yra daug įvairių rūšių dviračių sėdynių, tačiau jas galima suskirstyti į septynias plačias kategorijas. “Racing seats” dažniausiai būna lengvi ir siaura su minimaliu užpildu, tuo tarpu kalnų dviračių sėdynės papildomai papildo užpakalines ir formines galines ir nosies dalis, kad judėtų pirmyn ir atgal. Gelio sėdynės yra pagamintos iš amortizuojančios medžiagos, kuri jūsų kūne formuoja labiau tinkamą tvirtumą, o ne odines sėdynes, kurios efektyvios kūno šilumos sugėrimui, kad jus išlaikytų aušintuvą, bet ilgiau įsilaužtų. Pritvirtintos sėdynės pašalina medžiagą iš Balnelio viršaus, kad būtų pašalinti slėgio taškai, o platus sėdynės yra didžiausios ir sunkiausios. Alternatyvi kategorija apima unikalius dizainus, kurie gali būti reguliuojami, dažnai yra brangesni ir negali lengvai pritvirtinti prie jūsų dviračio.

Jei jūs linkę greitai važiuoti, jums reikės siauros sėdynės, kuri sumažins dviratininko sienų kiekio trukdžius, kai susižavėjote arba stovi į priekį. Jei esate atsitiktinis lenktynininkas, jūsų geriausias pasiūlymas bus platus balnelis su papildomu padengimu. Taip pat svarbūs vyrų ir moterų modelių skirtumai, o moterų dubens moterų poreikis turi būti trumpesnis, platesnis nei vyro. Jūsų sėdėti kaulai linkę sudaryti įtvaras sėdynėse, o tinkamas dviračio balnelis palaikys jus galinėje dalyje, taigi šie įtvarai yra sutelkti į bet kurią sėdynės padėklo pusę. Taip pat turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į sėdynės nosį, galintį sugadinti nervus ir sukelti švaistymą, bandant keletą vietų, kol rasite tą, kuris jaustųsi patogus. “Avid” dviratininkas ir gydytojas Richardas Rafothas, kuris sukūrė dviračių sporto patarimus, rekomenduoja patikrinti savo vietinę dviračių parduotuvę, kad sužinotų, ar jie turi palyginti naują prietaisą, galintį išmatuoti sėdėjimo kaulo plotį.

Jei esate neformalus, jūsų kojos bus lengviau padengtos, o jūs sėdėsite sunkiau ant balno, dėl to galimas skausmas ir nemalonus pojūtis. Šeldonas Brownas, nuolatinis žurnalo “Nuotykių dviratininkas” atstovas, rekomenduoja, kad kiekvieną kartą, kai bandysite naują dviračio vietą arba vos vėl naudosite savo dviračius po tam tikro laiko nuo dviračių, pirmiausia turėtumėte sustorėti trumpuoju važiavimu, maždaug mylios Arba du vienu metu.

Nacionalinis profesinio saugos ir sveikatos instituto priežiūros tyrimų biologas dr Stevenas Schraderis teigia, kad didelis slėgis, kurį sukelia dviračio krėslas, gali suspausti ir laikinai blokuoti kraujo tėkmę, dėl to kai kuriems vairuotojams gali būti pažeisti kraujagyslės ir erekcijos sutrikimai. Tyrime, kurį vedė Irwinas Goldsteinas ir paskelbtas žurnale “Journal of Sexual Medicine”, nustatyta, kad dviračių policijos pareigūnai, besinaudojantys bevandeniu dviračio balniu, gerokai patobulino varpos jutimo pojūtį ir sumažino nuo 82 iki 27 procentų genitalijų nejautrą, o Dviračiu. Tačiau moksliniai tyrimai vis dar vyksta. Dr. Craigas Niederbergeris, Čikagos Ilinojaus universiteto urologijos ir inžinerijos profesorius, dirba siekdamas sukurti geresnę dviračių sėdynę, mažinančią dubens slėgį ir užtikrinančią adekvačius kraujo srautus vyrams dviračių metu.

Apsvarstykite parinktis

Pasiimti savo sėdynę

Sėdi sunkiai į balną

Inžinerinės geresnės vietos