Divertikulozė ir svorio kritimas

Dažnai besimptomiai ir neprobleminiai, divertikuliozės būklė būdinga nenormalioms storosios žarnos kišenėms. Kartais būklė sukelia neigiamus simptomus, tokius kaip pilvo skausmas ir nenormalus svorio kritimas. Nors svorio netekimas su divertikulioze nėra įprastas, šalutinį poveikį galima išvengti nustatant tinkamą diagnozę ir gydymą.

Anatomija

Prieš suprasti ligą, pirmiausia svarbu suprasti virškinimo trakto sistemos anatomiją. Apatinė skrandžio dalis pritvirtinama prie ilgo vamzdžio, vadinamo plonu žarnu. Kai maistas praeina per ploną žarną, jis sumaišomas su įvairiais sekretais ir suskaidomas į jo esminius elementus. Maisto medžiagos yra absorbuojamos plonojoje žarnoje. Tuščia žarna tada pridedama prie storosios žarnos, taip pat žinoma kaip stora žarnos dalis. Tuo metu, kai maistas patenka į storą žarną, jis laikomas atliekomis. Kaklo funkcija – perkelti kūnas ir absorbuoti nedidelį kiekį vandens ir elektrolitų. Kai atliekos pasiekia storosios žarnos gale, jos išsiskiria į tiesiąją žarną.

Divertikuliozė

Divertikuliozė pažeidžia storosios žarnos arba storosios žarnos. “John Hopkins” medicina apibūdina divertikulozę, kaip būklę, kuri atsiranda, kai mažos maišeliai išstumiamos per žarnyno sienelę. Šie maišeliai, vadinami divertikuliu, paprastai išsikiša per silpnas apatinės storosios žarnos dalis. Jie išsivysto dėl padidėjusio slėgio storosios žarnos viduje, kuris įtempia sienas. Šie kišenės dažnai užpildo maisto atliekomis ir kartais tampa uždegimas, todėl būna divertikulito būklė.

Svorio metimas

Divertikuliozė ne visada sukelia svorio kritimą. Iš tiesų, Nacionalinė virškinamojo trakto ligų informacijos kliringo tarnyba aiškina, kad “dauguma divertikuliozės žmonių neturi diskomforto ar simptomų”. Tačiau kai kurie žmonės praneša apie lengvą skausmą ar diskomfortą apatinėje pilvo dalyje, kartu su pilvo pūtimu ir vidurių užkietėjimu. Tačiau sunkus divertikuliozės atvejis gali sukelti daugiau pažengusių sveikatos sutrikimų. Kai būklė pablogėja, ji taip pat gali sukelti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, vidurių užkietėjimą ir užsikimšimą. Kai pasireiškia šie simptomai, nepakankama mityba ir svorio mažėjimas tampa vis dažnesni.

Divertikuliozės dieta

Pacientams, kuriems yra divertikuliozė, paprastai gydoma liga. John Hopkins Medicine teigia, kad pacientams, kuriems yra būklė, paprastai vartojama nuo 20 iki 35 g plaušelių. Suvartojus didelės pluošto maisto produktus, išmatose lengviau praeiti pro dvipusį sluoksnį, sumažinant spaudimą gaubte. Dėl to, nenormalūs maišeliai yra mažiau įtempti ir turi galimybę gydyti. Maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug skaidulų, yra kviečių sėlenos, pupelės, grūdų duona ir grūdų produktai, vaisiai ir daržovės.

Apsvarstymai

Daugeliu atvejų divertikuliozė nesukelia didelio svorio. Nors tai yra įmanoma, komplikacija retai atsiranda dėl šios specifinės būklės. Tačiau Amerikos liaukų nuovargio ir imuninės funkcijos sutrikimų sindromo asociacija paaiškina, kad “svorio sumažėjimas gali būti bet koks virškinimo trakto sutrikimas”. Dažni virškinimo trakto sutrikimai yra ir dirgliosios žarnos sindromas, Krono ligos, opinis kolitas, uždegiminis žarnų sindromas ir storosios žarnos vėžys. Bet koks asmuo, turintis didelę svorio kritimą, turėtų pasikalbėti su gydytoju dėl galimų priežasčių.