Divertikulitas: mityba ir valgomasis kokosas

Vienas iš 10 amerikiečių, turinčių daugiau kaip 40 metų, turi divertikulozę, lėtinį virškinimo sutrikimą, kuris sukelia mažus maišelius ar divertikulius, gaubtinės arba storosios žarnos gleivinę. Jei šie maišeliai tampa uždegimai, šis ūminis užpuolimas vadinamas divertikulitu. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas jums patars, kaip laikytis specialių divertikuliarinės ligos etapų. Kai kuriose iš šių dietų yra kokosų, o kitiems – kokoso produktai. Kokonus, ypač susmulkintus, gali sudirginti, jei sergate divertikulitu.

Fiber in Coconut

Pluoštas reiškia daržovių, vaisių, grūdų ir kitų augalinių produktų dalis, kurių jūsų organizmas negali virškinti. Viena uncija iš džiovintų, saldintų, susmulkintų supakuotų kokosų beveik 3 gramus skaidulų. “Continuum Health Partners” išvardija džiovintą arba šviežią kokosą kaip vieną iš 20 geriausių maisto produktų, į kuriuos įtraukta didelės ląstelienos dieta.

Klaidingi supratimo apie divertikulitą

Gydytojai dažnai rekomenduoja, kad žmonės su divertikuline liga išvengtų riešutų, pūsti kukurūzų ir sėklų, manydami, kad šie maži gabalėliai iš didelės pluošto maisto gali trukdyti ar sudirginti divertikulę. Tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, kad būtų galima paremti šią rekomendaciją. Sako Nacionalinis diabeto institutas, virškinimo ir inkstų ligos, jums nereikia pašalinti tam tikrų maisto produktų iš divertikuliozės dietos. Tačiau divertikulito išpuolio metu jūsų dieta bus labiau ribojama.

Dietos rekomendacijos

Jūsų kūne reikia tiek skaidulų, tiek skysčių, kad susidarytų minkštas formos išmatos, lengvai judančios per žarnyną ir kūną. Kai jūs nevalgysite pakankamai ląstelienos, jums gali prireikti štampuoti, kad pasieksite kietą išmatą. Šis poveikis padidina naujų divertikuliarų susidarymą ir gali sudirginti jau susidariusius. Jei pasireiškė pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, žarnyno įpročių pokyčiai, karščiavimas ir drebulys, susiję su divertikulitu, keisti į skaidrią skystą dietą 2-3 dienas, kad jūsų dvitaškis atsilaisvintų. Kai jūsų simptomai pagerės, pradėkite vartoti mažai plaušo maisto produktus. Pluoštas turėtų būti pridedamas prie dietos palaipsniui, kad būtų išvengta diskomforto žarnyne, rekomenduoja MedlinePlus.com.

Nurodo apsvarstyti

Skaidrus skystas dietas susideda iš daugelio skysčių, kuriuos galite matyti, taip pat maisto produktus, kurie ištirpsta, kad kambario temperatūroje sudarytų švarius skysčius. Jūs galite valgyti šiek tiek minkštųjų vaisių ir daržovių be sėklų ar odos, kai esate klijuoti su mažai ląstelienos maisto produktais. Nors kokoso riešutas puikiai tinka augalinės ląstelienos dietai, tai draudžiama tiek skaidriai, tiek su nedideliu pluošto mityba.

Naudok kokosą skaniai

Nors kokoso riebalai yra daug, jie taip pat supakuoti daug riebalų. Viena uncijos pakuotų kokoso riebalų yra beveik 8 gramai, o nesveiko sočiojo riebalų sudaro apie 7,5 šių gramų. Kai jūsų divertikuliozė yra kontroliuojama, galite naudoti kokosą taupiai kaip garnyras.