Dietos ir gyvenimo būdo pasirinkimas pagal kraujo grupę

Natūralus gydytojas Peteris D’Adamo 1996 m. Pirmą kartą paskelbė “Valgyk teisę 4 savo tipą”. Planuojamos teorijos yra tai, kad jūsų kraujo grupė nustato geriausius jūsų maisto produktus, pratimų tipus ir gyvenimo būdo pasirinkimus. Yra mažai rimtų įrodymų, kad būtų galima paremti D’Adamo teiginius, tačiau jo dieta ir mankštos rekomendacijos nėra ekstremali bet kokio tipo kraujyje, o kalorijų skaičiavimo ar dalies kontrolės stoka gali padėti kai kuriems žmonėms sekti. Visada pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš pradedant bet kokią naują dietą ar fizinį krūvį.

Tipas O

Pasak “D’Adamo”, 46 proc. Gyventojų turi O tipo kraują ir yra gimę mėsos valgytojai. Seniausias kraujo tipas, O tipo žmonės turi “lyderystę, ekstroversiją, energiją ir dėmesį, yra jų geriausi bruožai”. Didelė baltymų dieta turėtų apimti daug mėsos, jūros gėrybių, daržovių ir vaisių, tačiau apriboti grūdus ir pupeles. Kelp ir jūros gėrybės yra ypač naudingos žmonėms su O tipo krauju, nes D’Adamo mano, kad jie labiau linkę į skydliaukės sutrikimus ir gali naudoti papildomą jodą, kad išvengtų svorio padidėjimo, skysčių susilaikymo ir nuovargio. O tipo žmonės turėtų aktyviai elgtis ir daryti kažką fizinio, kai jaučia nerimą.

Tipas A

A reiškia agrarines – ir žmonės, kurių A kraujas yra labai gerai su vegetariška dieta, D’Adamo mano. Sekti dietą, turintį sojų pagrindu pagamintus baltymus, ankštinius, sveiki grūdus, pupeles ir vaisius, tačiau apriboti raudoną mėsą, kviečius ir pieno produktus. Pratimai lengviau – žmonės su A tipo krauju kenčia nuo streso ir “pritaria struktūruotam, ritminei, darniam gyvenimui, kurį supa teigiama, palaikanti bendruomenė”, – sako D’Adamo. Venkite minios, garsių garsų, ilgų darbo valandų ir smurto filmuose ir televizoriuose. Praktikos joga ir meditacija ir per savo darbo dieną užtrunkite bent dvi 20 minučių pertraukas.

Tipas B

Pagal D’Adamo teoriją B tipo kraujas yra subalansuotas visagalis, turintis tolerantišką virškinimo sistemą ir gali mėgautis daugeliu maisto produktų. Venkite kviečių, grikių, kukurūzų, lęšių, žemės riešutų ir sezamo sėklų, o vietoj vištos pasirinkite ėriuką, ožką arba velnią. Norėdami numesti svorio, sekite dietą, turtingą kiaušiniais, žalumynais, kepenimis ir elniu. Žmonės su B tipo krauju kūrybingi ir turėtų taikyti vizualizavimo metodus. D’Adamo teigimu, žmonėms, sergantiems B tipo krauju, reikalingas vidutinio sunkumo fizinis krūvis ir daug miego.

Įveskite AB

AB yra labiausiai retas kraujo tipas – mažiau nei 5 proc. Gyventojų yra AB kraujo grupės. Tai naujausias arba “moderniausias” kraujo tipas ir yra A ir B tipų derinys. Anot D’Adamo, žmonės su AB krauju turi mažą skrandžio rūgšties kiekį ir turėtų apriboti raudonąją mėsą ir krakmolingus ankštinius augalus, tokius kaip lima pupeles. Jei turite AB kraują, gali prireikti šiek tiek laiko praleisti vieną dieną kiekvieną dieną ir reikia atsipalaidavimo tarpininkavimo ir intensyvaus fizinio aktyvumo derinio. Pabandykite pakaitos joga ir aerobika, kuri energiją jums.