Dieta leukemija sergantiems pacientams

Leukemija yra vėžys, kuris paprastai prasideda nuo baltųjų kraujo ląstelių, todėl ląstelės sparčiai dauginasi ir veikia neįprastai. Baltųjų kraujo ląstelių yra ląstelės, kovojančios su infekcinėmis ligomis. Kai jis progresuoja, leukemija gali paveikti limfinę sistemą, kaulų čiulpą ir mielogeninę sistemą. Dėl šių veiksnių leukemijos pacientams dažnai rekomenduojama valgyti specialią dietą.

Tikslas

Leukemija sergantis pacientas turi valgyti dietą, mažinančią infekcijos riziką, suteikia jėgų kovai su leukemija ir leidžia organizmui optimaliai gydyti. Kadangi leukemija yra kraujo vėžys, kuris prasideda nuo baltųjų kraujo kūnelių ir lemia sumažėjusią imuninės sistemos funkciją, tai, kaip maistas ruošiamas leukemijos pacientams, yra taip pat svarbu, kokie maisto produktai jie valgo.

Apsvarstymai

Pacientams, sergantiems leukemija, praeina gydymas, jų absoliutus neutrofilų skaičius arba ANC pradeda mažėti. ANC yra tiesiogiai susijęs su gebėjimu kovoti su infekcija. Pasakytina, kad pacientas, kurio ANC yra mažesnis nei 500 ląstelių / mm3, yra neutropenija, o tai reiškia, kad paciento imuninė sistema nėra pakankamai stiprus, kad kovotų su infekcijomis, – pažymi Pitsburgo medicinos centras. Kai pacientai yra neutropenijos, jie turi būti labai atsargūs, ką jie valgo dėl maisto kylančių ligų ir mikrobų.

Laiko rėmelis

Nuo diagnozės dienos leukemijos pacientui rekomenduojama pradėti vartoti sveiką mitybą. Tuo laikotarpiu, kai pacientai nelaikomi neutropenija, jie gali valgyti pagrindinę sveiką maistą, pastatytą ant maisto piramidės, tačiau dažniausiai rekomenduojami papildomi baltymai ir sveiki grūdai. Leukemija sergantieji gali laikytis šios pagrindinės dietos, kol jie bus klasifikuojami kaip neutropenija. Nuo to momento, kai pacientui diagnozuojama neutropenija, kol ANC nepasiekia iki priimtino lygio, pacientas turi laikytis neutropenijos dietos.

funkcijos

Reguliari dieta leukemijos pacientui apima valgyti liesos baltymų, šviežių daržovių, pieno produktų, šviežių vaisių, sveikų grūdų ir kai kurių riebalų. Neutropeniška dieta apima kruopščiai išvirtus daržoves ir vaisius, gerai pagamintus lieso baltymo, tik pasterizuotus pieno produktus ir nesmulkintus grūdus.

Įspėjimas

Prieš ruošiant maistą leukemijos pacientui, jūs turite kruopščiai išvalyti visus maisto paviršius, kad išvengtumėte maisto užteršimo pavojaus. Žalią mėsą ir nevalgius daržoves ir vaisius reikia laikyti toli nuo paruoštų maisto produktų. Neatsižvelgiant į paciento ANC, visi vaisiai ir daržovės turi būti kruopščiai nuplauti prieš valgant ar paruošdami. Visi likę maisto produktai turi būti nedelsiant šaldomi, o prieš valgį jie turi būti kruopščiai šildomi ir vartojami per 24 valandas iš pradžių valgant maisto produktus. Jei nesilaikysite šių pagrindinių maisto saugos gairių, galite sukelti infekciją ir sukelti paciento gydymo komplikacijas.