Citomeelio skydliaukės t3 / t4 svorio netekimas

Vaistai, tokie kaip skydliaukė, Cytomel, T3 ir T4, yra naudojami skydliaukės ligoms gydyti, ypač skydliaukės nepakankamumui. Nors jie sukelia svorio mažėjimą, šie vaistai neturėtų būti naudojami, kad padėtų jums prarasti svorį, jei turite įprastą skydliaukės funkciją. Taip yra todėl, kad jūsų rizika susirgti nepageidaujamu poveikiu yra didesnė nei bet kokia svorio netekimo nauda, ​​kurią galite gauti. Be to, jūsų gydytojui yra įvairių receptinių svorio netekimo vaistų, kurie nurodo, kad yra daug veiksmingesni.

Cytomel

Cytomel, prekinis ženklas liotyronino, yra naudojamas hipotyroidizmo gydymui, o kartais ir diagnozuoti hipertiroidizmą. Kiekvienoje tabletėje yra 5, 10 arba 25 mikrogramų arba liotyroninas. Tipiška pradinė dozė paprastai yra 25 mikrogramai, palaipsniui didėja, kol vartojate nuo 75 mikrogramų iki 125 mikrogramų per dieną. Cytomel be jokių šalutinių poveikių, išskyrus hipertioizmo simptomus, kurie pasireiškia tik tuo atveju, jeigu vartojate per daug. Tačiau jis sąveikauja su įvairiais vaistais, įskaitant vaistais, vartojamais diabetui, kraujo skiedikliams ir kontraceptines tabletes. Retai jis gali sukelti alergines odos reakcijas. Dėl to negalima vartoti Cytomel, išskyrus atvejus, kai to reikalauja gydytojas.

Skydliaukė

Skydliaukė yra T3 / T4 kombinuotas vaistas, vartojamas daugumai hipotireozės formų gydyti. Jis taip pat gali būti naudojamas židiniams ir skydliaukės vėžiui gydyti. Kiekvienoje skydliaukės piliulėje yra 38 mkg levotiroksino ir 9 mcg liotyronino. Šį vaistą visada reikia vartoti atidžiai prižiūrint gydytojui, nes reguliariai turi būti stebimas skydliaukės kiekis, kad būtų užtikrinta, jog jums reikalinga suma. Šalutiniai poveikiai naudojant skydliaukę yra reti, kai jis vartojamas teisingai, nors kai kuriems žmonėms, ypač vaikams, gali pasireikšti laikinas plaukų slinkimas.

Skydliaukių vaistų ir svorio netekimas

Skydliaukės vaistas sukelia svorio mažėjimą, pagreitinant kūno metabolizmą. Tai padės jūsų kūnui deginti daugiau kalorijų kiekvieną dieną, net jei miegate. Jei turite silpną skydliaukę, tokio tipo vaistų vartojimas lems gana greitą svorio mažėjimą, ypač jei jau esate maitinęs dieta ir sportuoja. Jei jūsų skydliaukė veikia normaliai, jūs neprarasite svorio, vartodami įprastines skydliaukės vaistų dozes. Vienintelis būdas numesti svorį būtų perdozavimas. Toks perdozavimas gali sukelti sunkias ir netgi gyvybei pavojingas problemas. Be to, atsižvelgiant į tyrimą, paskelbtą 1997 m. Kovo mėn. “Klinikinės endokrinologijos ir metabolizmo leidinyje”, skydliaukės vaistas sukelia raumenų praradimą, ypač jei skydliaukė yra normalus. Nors riebalų nuostolių ir raumenų nuostolių derinys leis Atrodo, kad pradžioje prarandate daug svorio, jūsų svorio sumažėjimas sulėtės ir galiausiai sustos. Raumenų audiniai sudegina daug kalorijų, todėl jo praradimas sulėtins jūsų metabolizmą, todėl ateityje sunku išlaikyti jūsų svorio praradimą ar numesti svorio. Be to, dauguma žmonių, ypač sportininkai, pernelyg didelį raumens nuostolių nepastebima.

Neigiamas poveikis

Jei bandysite imtis skydliaukės vaistų, skirtų svorio netekimui, nepaisant normaliai veikiančios skydliaukės, pasidarysite vaistų sukelto hipertiroidizmo. Svorio kritimas yra tik vienas iš hipertiroidizmo simptomų. Pasak Nacionalinio diabeto ir virškinamojo bei inksto ligų instituto, gali atsirasti nemalonių simptomų įvairovė, įskaitant raumenų silpnumą, širdies susitraukimus, viduriavimą, nemiga ir karščio netoleravimą. Retais atvejais gali išsivystyti būklė, vadinama skydliaukės audra. Skydliaukės audra būdinga karščiavimu, padidėjęs kraujospūdis, tachikardija, pykinimas ir vėmimas. Gali pasireikšti stazinis širdies nepakankamumas ir priepuoliai.