Burnos gleivinės mityba

Burnos opos yra opos arba atviros burnos pakitimai, kuriuos sukelia įvairios sąlygos, įskaitant vėžį, infekcijas, imuninės sistemos sutrikimus, žaizdas ar subrandžius, susijusius su petnešomis ar protezais, savarankiškai užgestais įkandimais ar kitomis problemomis. Galite patirti skausmą ir diskomfortą dėl burnos opos. Jei turite vieną, dieta, kuria siekiama išvengti dirgiklių ir palaikyti burną švariai padeda skatinti gijimą.

Reikšmė

Paplitusios burnos opos kvėpavimo takai yra karšti, aštrūs, sūrūs, rūgštūs ir šlifuojantys maisto produktai bei gėrimai. Gerai nykščio taisyklė yra ta, kad, jei maistas ar gėrimas sukelia diskomfortą, jį reikėtų vengti, kol burnos opa užgimtų. Kadangi burnos higiena taip pat vaidina svarbų vaidmenį gydant burnos išopėjimą, ji taip pat padeda aptukti ar bent jau praustis antiseptiniu burnos skalavimu po kiekvieno valgio ar užkandžių. “MedlinePlus” pažymi, kad geroji burnos higiena gali užkirsti kelią burnos išopijų atsiradimui.

Maistas, kurį norite mėgautis

Šalti maisto produktai ir gėrimai gali nuraminti skausmingą burnos opą. Maisto gaminimas, ypač vaisiai ir daržovės, mažina jų abrazyvines savybes. Švieži arba šaldyti maisto produktai yra geri pasirinkimai, nes juose yra mažiau rūgščių nei konservai ir mažiau druskos nei perdirbti maisto produktai. Grūdų patiekalai ir paprasta, nesupjaustyta mėsa taip pat padeda, nes tiek mėsa, tiek grūdai turi mažai rūgšties. Valgius ledo vandenį, ledinę arbatą ar šaltą pieną valgydami kitus maisto produktus, jis nusiplauna šiukšles ir dirgiklius.

Maisto produktai riboti

Vaisiai ir daržovės yra daug maistinių medžiagų, palaikančių imuninę sistemą, tačiau daugelyje jų yra rūgščių, dėl kurių burnos opos gali pablogėti. Vaisiai ir daržovės, kurie turi būti ribojami, kol simptomai nyksta, yra obuoliai, abrikosai, mangai, nektarinai, apelsinai, persikai, kriaušės, slyvos, uogos ir pomidorai. Sultys, padažai ir konservai dažniau yra dirginantys negu vaisiai. Labai svarbu, kad žmonės su burnos opomis apriboti saldumynus, nes bakterijos burnoje fermentuoja jas su rūgštimis, kurios uždegina burnos opos gijimą ir prisideda prie danties žlugimo.

Maistas, kurį reikia vengti

Sūrus maisto produktus, tokius kaip keramzelės ir stiprios virtuvės patiekalai, pvz., Karis, sukelia burnos skausmą. Toks poveikis yra labai rūgštūs vaisiai, tokie kaip kalkės, citrinos, ananasai, greipfrutai ir granatai. Reikėtų vengti ir marinuotų maisto produktų ir maisto produktų, pavyzdžiui, salotų padažu, kurių sudėtyje yra acto kaip pagrindinio ingrediento, dėl jų rūgščių kiekio. Riešutai ir sėklos yra abrazyvinės, įbrėžimo ir išbrėžimo burnos opų, dažnai paliekant mažas, kietas daleles.

Apsvarstymai

Jei pasireiškia nuolatinis diskomfortas, Amerikos dantų asociacija rekomenduoja nereceptinius vaistus, kuriuose yra numbimo agentų. Kai kuriais atvejais taip pat padeda vartoti namus pagamintą tešlą iš soda ar susmulkinto antacido. Dieta nepakeičia įprastų burnos opos gydymo ar kitų problemų. Pasitarkite su gydytoju arba dantų gydytoju, jei atsiranda sunkių, pasikartojančių opų, ypač jei jie lieka ilgiau nei dvi savaites.