Ar yra mergaičių ir berniukų, žaidžiančių sporto srityje, trūkumai?

Dalyvaujantys sporto renginiai skatina fizinę veiklą, gerina psichinę sveikatą ir moko komandinį darbą. Tačiau kai kurie žmonės galvoja, kad lyčių atskirti sporto komandos siunčia vaikams neteisingą žinutę, nes jie atskiria berniukus ir mergaites. Tačiau “coed” sporto komandos kelia daugybę sunkumų vaikams ir treneriams, ir juos reikėtų rimtai apsvarstyti prieš sujungiant vyrų ir moterų sportininkus į tą pačią komandą.

Įgūdžių lygis

Sporto komandos dažnai skirstomos pagal amžių, svorį ar įgūdžių lygį, priklausomai nuo lygos. Aukštosiose mokyklose bus vietos ir jaunesniųjų mokyklų komandos, skirtos įgūdžių lygiui išskirti, o bendruomenės poilsio komandos paprastai per žaidėjus skirsto pagal amžių. Tokio amžiaus vyrai ir mergaitės gali turėti skirtingus įgūdžius. Berniukai paprastai yra aukštesni ir stipresni nei mergaičių, todėl jie gali suteikti pranašumą žaidimo aikštelėje. Jei merginos yra tokioje pačioje komandoje kaip jie, jie gali neveikti taip pat, kaip galėtų, visų mergaičių komandoje, kur jie būtų žaidėjams, turintiems panašių įgūdžių rinkinį.

Komfortas

Berniukai ir mergaitės gali būti patogesnės sportuoti vienodai. Berniukai gali bijoti būti per daug agresyvūs mergaičių žaidimo lauke. Socialiniu požiūriu jie gali baimintis, kad prieš merginas, kurios jiems patinka socialiai. Kita vertus, mergaitės gali būti labiau bjaurus žaisdami su berniukais, kurie gali slopinti jų sportinius įgūdžius. Jie gali jaustis labiau remti visų mergaičių komanda nei coed vienas.

Motyvacija

Treneriai gali susidurti su iššūkiais, kai vadovauja “coed” sporto komandai. Nors kiekvienas žaidėjas gali reaguoti į skirtingas motyvacijas, treneriai gali rasti bendrų būdų, kaip motyvuoti berniukų ar mergaičių komandas. Būti ypač sudėtinga motyvuoti berniukų ir mergaičių komandą, kuri iš esmės gali turėti skirtingų žaidimo priežasčių ar motyvuoti veiksnius. Rasti lyčių požiūriu neutralus būdas treniruoti ir motyvuoti komandą yra nepakankamas sportininkų sugebėjimas.

Logistika

Logistiniu požiūriu sportinėse komandose pateikiami keli iššūkiai. Nors treneriai gali įveikti šiuos logistinius iššūkius, pastangos gali būti vertos, kai atsižvelgiama į visus trūkstamus komandų trūkumus. Berniukai ir mergaitės dažnai dėvi skirtingus stiliaus ir uniformų gabalus, padvigubindami pastangas, kurias komandos turi padaryti pasirenkant uniformas. Kai komandos atsitraukia į persirengimo kambarį pusvalandyje, berniukai ir mergaitės eis į atskiras patalpas, todėl treniruotės pokalbiui bus sudėtinga paruošti sportininkus likusiai žaidimo daliai.