Ar vidurių užkietėjimas gali sukelti nuovargį?

Tiesiog apie kiekvieną jaučiasi pavargę vienu metu ar kitu, ir dauguma žmonių kartais patiria ir vidurių užkietėjimą. Bet jei esate chroniškai užkietėjęs ir jūs taip pat turite nuovargį, gali būti kažkas dar vyksta. Galbūt kenčia nuo šalutinių vaistų poveikio, arba gali būti kita sąlyga, sukelianti vidurių užkietėjimą ir nuovargį kaip simptomus. Jūsų gydytojas gali padėti išsiaiškinti simptomus ir diagnozuoti.

Pasak Nacionalinio diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų instituto, ne kiekvienas žmogus turi žarnyno judesių vieną kartą per dieną. Iš tiesų normalu “eiti” tiek tris kartus per dieną, tiek maždaug tris kartus per savaitę. Bet jei jūs einate rečiau nei tai, jūs esate chroniškai užkietėjęs. Nuovargis taip pat yra labai dažnas skundas, kuris paprastai nėra rimtas. Tačiau, jei reguliariai patiria ypatingą nuovargį, tikriausiai turėtumėte tai patikrinti.

Keletas ligų yra vidurių užkietėjimas ir didelis nuovargis. Pavyzdžiui, celiakija, būklė, kai jūs negalite vartoti tam tikrų grūdų, dažnai pasireiškia vidurių užkietėjimu ir nuovargiu, pagal Nacionalinį diabeto ir virškinimo ir inkstų ligų institutą. Taip pat įmanoma, kad Jums yra dirglojo žarnyno sindromas, sutrikimas, kai jūsų žarnynas neveikia tinkamai, nes IBS gali būti susijęs su nuovargio pojūčiais. Galiausiai gali pasireikšti fibromialgija, dėl kurios atsiranda ūminis raumenų skausmas. Daugelis žmonių, sergančių fibromialgija, nemiega gerai, todėl nuovargis.

Jei neseniai pradėjote naują vaistą ar pakoregavote jau vartojamo vaisto dozę, turėtumėte laikyti, kad tai yra galimas užkietėjimo ir nuovargio priežastis. Daugelio vaistų sąrašas yra užkietėjimas ir nuovargis, galimas šalutinis poveikis. Pavyzdžiui, gerai žinomas antidepresantų šalutinis poveikis gali būti abiejų simptomų, o kai kurie aukšto kraujo spaudimo vaistai gali turėti panašų šalutinį poveikį, sako svetainė MayoClinic.com. Jei įtariate, kad vaistas gali sukelti jūsų nemalonius simptomus, gydytojas gali reguliuoti dozę arba pereiti prie kito vaisto.

Sunku nustatyti, kas gali sukelti jūsų vidurių užkietėjimą ir nuovargį be gydytojo pagalbos, kuris gali atlikti laboratorinius tyrimus, kad galėtumėte ieškoti bet kokių anomalijų. Galų gale gali pasirodyti, kad abu simptomai yra nesusiję. Jei taip, jums reikės kiekvieną simptomą gydyti atskirai. Galite kreiptis į vidurių užkietėjimą, didindami pluošto kiekį savo mityboje – pabandykite vartoti ne mažiau kaip 25 g skaidulų per dieną. Jums gali tekti pakeisti savo tvarkaraštį arba bent jau pabandyti geriau miegoti – kovoti su savo nuovargiu.

Simptomai

Ligos

Vaistų poveikis

Apsvarstymai