Ar vaikai gali vartoti suaugusius multivitaminus?

Multivitaminai, kurių dozė yra iki rekomenduojamos vitaminų ir mineralų dienos dozės, parduodamos vaikams, suaugusiesiems ir vyresnio amžiaus žmonėms tinkamiems deriniams. Suaugę multivitaminai yra pagaminti taip, kad juose būtų rekomenduojama dienos dozė vitaminams ir mineralams, tinkamiems suaugusiesiems iki 50 metų. Vaikams reikia kitokio rekomenduojamo vitaminų ir mineralų paros dozavimo, todėl jų suaugusiųjų mišiniai nebūtų tinkami.

Rekomenduojamas dienos pašalpas

Kiekvienas vitaminas ir mineralas turi rekomenduojamą dienos pašalpą, skirtą vaikams, suaugusiesiems ir senjorams. Priklausomai nuo vitamino ar mineralo, vienai grupei gali prireikti aukštesnio lygio nei kitos. Paprastai vaikai neturėtų vartoti multivitaminų papildų, nebent gydytojas pataria kitaip. Pasak “Mayo Clinic” emerituso konsultanto dr Jay L Hoecker, multivitaminai gali būti tinkami vaikams, turintiems valgymo sutrikimų, sergantiems nesugebėjimo klestėti, tiems, kurie nevalgo subalansuotų valgių, tiems, kurie negauna vitamino D per Saulės šviesa ar dieta, ir tiems, kurie serga lėtinėmis ligomis ar maisto alergijomis.

Multivitaminų tipai

Multivitaminai derinami iš riebalų ir vandenyje tirpių vitaminų arba sudėtyje yra vitaminų ir mineralų per vieną papildą. Priedai paprastai vartojami per parą, per burną, kapsulės, tabletės, skysčio ar miltelių pavidalu. Multivitaminai yra suformuluoti pagal amžiaus grupes ir lytis. Vaikų multivitaminai yra kramtomoje, guminioje arba skystoje formoje, kad sumažėtų pavojus užspringti.

Rizika

Vaikų, vartojančių suaugusiuosius multivitaminus, gali atsirasti toksiškumo dėl vitamino, nes vartoja daugybę konkrečių vitaminų ir mineralų. Pavyzdžiui, vaikams nuo 1 iki 3 reikia tik 700 miligramų kalcio, o suaugusiesiems nuo 19 iki 70 per parą reikia 1000 miligramų. “Mayo Clinic” siūlo, kad vaikui būtų suteikta multivitaminų formulė, skirta jos amžiaus grupei, siekiant sumažinti šią riziką.

Apsvarstymai

Skatinkite vaiko valgyti sveiką maistą ir užkandžius. Negalima pakeisti tinkamos mitybos multivitaminų. Laikykite multivitaminus nuo vaiko pasiekiamumo, nes vaikai gali juos klaidinti saldainiams. “Mayo Clinic” siūlo įsigyti vaikų multivitaminų, kurie suteikia 100 proc. Kasdien rekomenduojamos vitaminų ir mineralų vertės.