Ar soda veikia artritą?

Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, daugiau nei 50 milijonų amerikiečių buvo diagnozuotas artritas – vienas iš penkių suaugusiųjų – dėl to jis tapo pagrindine negalia Jungtinėse Amerikos Valstijose. Artritas yra terminas, apimantis daugiau kaip 100 ligų, kurios sukelia sąnarių sąstingį, skausmą ir patinimą, įskaitant osteoartritą, podagra, fibromialgiją, vilkligę ir reumatoidinį artritą. Kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, soda, padidina arterinių ligų vystymosi ar uždegimo tikimybę, ypač vartojant per daug.

Sveikatos specialistų tęstinis tyrimas

“British Medical Journal” paskelbtame tyrime buvo nagrinėjama koreliacija tarp saldžių gėrimų, tokių kaip soda, ir podagros atsiradimo vyrams. 12 metų sveikatos priežiūros specialistų tęstinio tyrimo metu amerikiečių ir Kanados mokslininkai stebėjo 46 000 vyresnio amžiaus vyresnių, kuriems nebuvo podagros. Vyrai reguliariai užpildė klausimynus dėl savo mitybos įpročių ir pateikė informaciją apie jų svorį, bet kokias sveikatos būklę ir vaistus.

Tyrimo rezultatai

Per 12 metų laikotarpį buvo diagnozuoti 755 nauji podagros atvejai. Vyrai, kurie kasdien suvartojo du ar daugiau sodų, 85 proc. Dažniau sirgo podagra, nei tie, kurie per mėnesį gėrė mažiau nei vieną soda. Vyrai, kurie gėrė vieną soda kasdien, turėjo 45 procentų didesnę incidentų normą. Dietos soda nepadidino pavojaus, tačiau ir vaisių sultys, ir vaisiai, kurių sudėtyje yra daug fruktozės. Tačiau, kadangi apelsinų, obuolių ir kitų didžiųjų vaisių fruktozės vartojimas padeda išvengti kai kurių vėžio formų, taip pat aukštas kraujospūdis, insultas ir širdies liga, autoriai rekomenduoja sverti duomenis prieš vaisių vartojimo naudą.

Sąnarių uždegimas

Sodas taip pat yra vienas iš kaltininkų, susijusių su artritų sąnarių uždegimu. Marcelle Pick, “Moterų ir moterų klinikų” įkūrėjas, taip pat nurodo dietą ir įprastus gaiviuosius gėrimus, vaisių sultis ir visas natūralaus ir rafinuoto cukraus formas kaip uždegimą skatinančius maisto produktus, ypač valgant naktį. Pick “teigia:” Įdomu, kaip kai kurios moterys, kurios valgo (arba geria) rafinuotus angliavandenius naktį, taip pat dažniau sulaiko skysčių ir ryte patiriamas skausmas, o kaip keisti tik šį įprotį gali pasireikšti sąnarių skausmas – beveik naktį “.

Soda siekiant išgydyti artritą

Pasak “RaleighChiropractic.com”, kai kurie žmonės geria šešių pakuočių gaiviųjų gėrimų, kad sumažintų artrito skausmą. Tai suteikia laikiną pagalbą, nes fosfatas soda ištirpina kalcio nuosėdas sąnariuose, tačiau vietovė įspėja apie šią praktiką ir įspėja, kad reguliariai suvartojus šešių pakuočių gaiviųjų gėrimų, osteoporozė pasireikš, nes natrio fosfatas taip pat ištirps kalcio kiekį. Kaulai.