Ar šiaudai padeda su dujomis?

Laxinantys yra medžiagos, kurios paprastai vartojamos vidurių užkietėjimui žmonėms, kurie negali reguliariai žarnyno judėti. Pasak Mayo klinikų, įprastos žarnos judesiai skiriasi tarp individų, bet dažniausiai svyruoja nuo vieno iki trijų per dieną. Užkietėjimas dažnai sukelia tolesnius skrandžio sutrikimus, įskaitant pilvo pūtimą, dujų ir meteorizmą, kurį taip pat gali atsirasti vidurių užkietėjimas. Neatsirastų vidurių užkietėjimų yra tabletės, geliai, skysti, milteliai ar dervos formos. Laxiantai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai žmonėms, vartojantiems vaistus, kenčia nuo sveikatos būklės arba juos per daug. Prieš pradėdami vartoti vidurius, pasitarkite su gydytoju, kad nustatytumėte jų saugumą ir alternatyvias galimybes.

Kaip veikia vidurių užkietėjimas

Skirtingų rūšių vidurių užkietėjimas turi skirtingą poveikį organizmui, kad padėtų sušvelninti virškinimo sutrikimus. Dažniausiai pasitaikantys vidurių užkietėję vaistai yra tokie, kaip grynaisiais vaistiniais preparatais, pvz., “Metamucil” ir “Benefiber”, ir burnos stimuliatoriai, tokie kaip Ex-Lax ir Senokot. Daugumos formuojantys vidurių uždegimo sutrikimai paprastai sudaro žarnų sienas, kad būtų galima išgauti minkštą, didelį kiekį išmatų, o burnos stimuliatoriai stimuliuoja žarnyno sienas, kad ritmo sutrikimai būtų pašalinti išmatose. “Mayo Clinic” rekomenduoja, kad birūs vaistažolių preparatai paprastai yra švelnesni ant kūno ir gali būti naudojami nuosekliau, palyginti su stimuliuojančiais preparatais, kurių nerekomenduojama ilgai vartoti.

Šalutiniai poveikiai

Laxatives turi šalutinį poveikį, kurį reikia apsvarstyti ir apsvarstyti gydytojo patvirtinimu. Konkrečiai, daugelio vidurių uždegimo per daug vartojimas gali sukelti ilgalaikę priklausomybę, kai žarnyne sumažėja žarnyno funkcija. Tai gali reikšti, kad vartotojai negalės paruošti žarnyno judesių. Dažni šalutiniai reiškiniai, susiję su biromis sudarančiomis vidurių užkietėjimu, yra dujos, pilvo pūtimas ir mėšlungis. Geriamieji stimuliatoriai gali sukelti pykinimą, raugėjimą, krampį ir viduriavimą.

Dujos

“Mayo” klinikos duomenimis, žarnyninės dujos yra normalus šalutinis produktas nesuvartotam maisto produktui susikaupus ir paprastai susidaro storojoje žarnoje ar storojoje žarnoje. Dujų gamyba yra normalus maisto virškinimo procesas, o žmonės per virškinimą gali keletą kartų pereiti dujas. Tačiau, jei praeinantys dujos tampa vis dažnesni arba kartu su kitais simptomais, tokiais kaip skrandžio skausmai, tai gali rodyti sunkesnius sutrikimus, tokius kaip dirgliosios žarnos sindromas, celiakija ar pepsinė opa.

Kaip naudoti

Pasak “FamilyDoctor.org”, ne visi vidurių užkietiniai vaistai gali sukelti ilgalaikę priklausomybę. Mažmeninės formos vidurių užkietėjimas yra saugiausias naudoti ir netgi gali būti naudojamas kasdien, nes natūraliai jas pašalina išmatos. Laxinantys lėtai turi būti įvedami į kasdienius vaistinius preparatus ir imami dideliu kiekiu vandens, kad būtų galima stumti medžiagas per virškinamąjį traktą. Nepakankamas skysčių vartojimas gali sukelti dar daugiau virškinimo sutrikimų, įskaitant uždegimą ir dujas, jei dideliu kiekiu išmatų lieka virškinimo trakte. Lazeriniai preparatai skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo ir dozių, todėl juos reikia vartoti pagal produkto etiketę ir prižiūrint gydytojui.