Ar pašalinate tirpaus ir netirpių skaidulų, kai gaunate grynuosius angliavandenius?

Grynieji angliavandeniai yra angliavandeniai, kurie turi tiesioginį gliukozės kiekį kraujyje. Tinkamai apskaičiuojant tinkamus angliavandenius svarbu suprasti, kokius maisto produktus jūs valgote ir kaip jie veikia jūsų mitybą. Kai esate mažinęs angliavandenių kiekį savo dietoje arba vartodami tokius vaistus kaip insulinas, kuris yra matuojamas angliavandenių atžvilgiu, būtini skaičiavimai yra angliavandeniai.

Carbohdyrates

Mitybos etiketėje nurodyti angliavandeniai yra krakmolas, cukrus, maistiniai skaidulai ir cukraus alkoholis. Krakmolas ir cukrus suskaido į gliukozę, kurią jūsų kūno ląstelės naudoja energijai. Mitybos skaidulos nėra virškinamos, todėl nesukelia jokio poveikio jūsų cukraus kiekiui kraujyje. Cukraus alkoholis turi minimalų poveikį cukraus kiekiui kraujyje.

Netirpusio pluošto

Netirpus skaidulas netirps vandenyje ir jo absorbuoja ne jūsų organizmas. Netirpus skaidulas padeda paskatinti reguliarius žarnos judesius ir nuosekliai juda atliekų per savo kūną. Kai jūsų kūnas praeina netirpių skaidulų per ją nesugeriant, nėra jokio poveikio gliukozės kiekiui kraujyje. Nustatykite netirpaus pluošto kiekį maisto produktuose, kuris paprastai yra nurodytas angliavandenių pavidalu. Iš angliavandenių kiekio išskaičiuokite netirpaus pluošto kiekį.

Tirpus pluoštas

Tirpus plaušelius, įvedant į vandenį, susidaro klampus tirpalas. Jei likusio pluošto kiekis yra didesnis nei 5 gramai, atėmus netirpaus pluošto dalį, išskaitykite pusę tirpaus pluošto. Pavyzdžiui, jei yra 8 gramų tirpaus pluošto, angliavandenių skaičius sumažėja 4 gramais. Negalima atimti jokių tirpių skaidulų, jei yra mažiau nei 5 gramai.

Cukraus alkoholis

Norėdami gauti tikslų neto angliavandenių kiekį, nurodykite kokį nors cukraus alkoholio kiekį vienai porcijai. Cukraus alkoholis turi nedidelį poveikį gliukozės kiekiui kraujyje, todėl jūs turite tik atsižvelgti į pusę cukraus alkoholio kiekio savo grynuose angliavandeniuose. Pavyzdžiui, jei 10 gramų cukraus alkoholio vienai porcijai, netrąsinkite angliavandenių 5 gramų.