Ar jėgos treniruotės sukelia vandens sulaikymą?

Tai normalu, kad jūsų svoris kasdien svyravo keletą kilogramų, o jei jūs dalyvaujate pasipriešinimo mokymuose, naujai įgytas raumenis gali atsirasti nedidelis padidėjimas, kai pasveriate save. Tačiau jūs taip pat galite pastebėti svorio padidėjimą dėl skysčių susilaikymo. Yra dvi pagrindinės vandens sulaikymo priežastys, susijusios su jėgos treniruotėmis: mikroskopinių raumenų ašaromis ir dehidracija.

Raumenų ašaros ir skysčių susilaikymas

Kai pakeliate svorį, mikroskopinės ašaros atsiranda jūsų raumenyse. Šios ašaros yra raumenų kūrimo proceso dalis, todėl po intensyvaus treniruočių jie dažnai sukelia lėtinį raumenų skausmą. Kai atsiranda šios ašaros, raumenys gali šiek tiek išsivystyti ir išlaikyti skysčių kelias dienas po pratimo. Tai yra įprasta atkūrimo proceso dalis.

Pratimai ir dehidracija

Jūsų skysčio suvartojimas turi padidėti pradedant pratimo programą. Kadangi treniruočių metu trenkiasi, būtina prarasti skysčius pakeisti papildomu vandeniu. Jei to nepadarysite, jūsų kūnas pateks į dehidratacijos būseną. Kai esate dehidratuotas, jūsų organizmas pradės išlaikyti vandenį kaip išgyvenimo mechanizmą. Todėl didinant skysčių vartojimą paprastai padės kovoti su vandens susilpnėjimu dėl dehidratacijos.