Ar galiu vartoti l-triptofaną su gaba?

L-triptofanas yra nepakeičiama aminorūgštis, kurią turite gauti valgydami baltymingus maisto produktus ar vartodami papildų. L-triptofanas turi keletą svarbių sveikatos vaidmenų, taip pat padeda sukurti neurotransmiterio serotoniną. Kaip ir serotoninas, gama-amino-butorio rūgštis arba GABA yra neuromediatorius. GABA kaip papildas turi įvairius tariamus privalumus, pvz., Yra naudinga svorio netekimui. Prieš vartodami L-triptofano arba GABA papildus, pasitarkite su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu.

GABA

GABA yra slopinantis neurotransmiteris, o tai reiškia, kad jis ramina smegenų veiklą. Narkotikai, kurie turi panašų poveikį ar skatina GABA koncentraciją smegenyse, yra naudingi gydant tokius sutrikimus kaip epilepsija, nerimas ir depresija. GABA papildai yra skatinami kaip naudingi norint sušvelninti priešmenstruacinio sindromo nerimą, depresiją, skausmą ir simptomus. Jie taip pat teigia, kad skatina svorio mažėjimą, padidina pratimų toleranciją ir mažina aukštą kraujospūdį. Mažai moksliniai duomenys patvirtina, kad GABA papildai naudojami bet kokiai sveikatos problemai, tačiau pagal eMedTV.

L-triptofanas

Jūsų kūnas naudoja L-triptofaną, kad subalansuotų azoto koncentraciją ir gamina niaciną bei serotoniną. Tinkamas serotonino kiekis yra susijęs su sveiko miego ir nuotaikos stabilumu. L-triptofanas gali padėti kai kurioms sąlygoms, kurioms vartoja GABA, pvz., Minkštumo sutrikimų, nerimo, depresijos ir priešmenstruacinio sindromo simptomų. L-triptofanas sąveikauja su daugybe medžiagų, bet GABA nėra vienas iš jų.

Sąveika

GABA papildai nenurodomi kaip sąveika su bet kokiais papildais ar narkotikais, tačiau “eMedTV” įspėja, kad trūksta tyrimų šiuo klausimu. Kadangi L-triptofanas padidina serotonino kiekį, jis gali rimtai sąveikauti su kitomis medžiagomis, turinčiomis šį poveikį. Aukštas serotonino kiekis gali būti pavojingas. Retai vartojami antidepresantai, pavyzdžiui, padidina serotonino kiekį, taip pat papildo jonažolę. GABA nepadidina serotonino ir neturėtų sukelti problemų, jei vartojate L-triptofaną. Pirmiausia pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Šalutiniai poveikiai

Papildomas L-triptofanas gali sukelti virškinamąjį poveikį, pvz., Apetito stoka, rėmuo, burping, dujos, pykinimas ir viduriavimas. Tai taip pat gali sukelti mieguistumą, silpnumą, miglotą regėjimą, koordinacijos trūkumą ir galvos skausmą. Pasak “eMedTV”, GABA nėra susijęs su jokiu šalutiniu poveikiu, kai jis vartojamas kaip burnos pakaitalas. Jis neturėtų sukelti papildomo šalutinio poveikio vartojant L-triptofaną.