Ar galite vartoti biotiną nėštumo metu?

Pagal daugelį nėščių moterų biotinas trūksta, teigia “Mitybos leidinyje” paskelbtas 2009 m. Straipsnis. Pasak Linuso Paulingo instituto, suaugusiųjų biotino trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą, veido išbėrimą, tirpimą, dilgčiojimą, depresiją ir haliucinacijas, bet tai taip pat gali prisidėti prie kūdikių, turinčių motinų, kurių vitamino trūkumas yra, embrionų defektus. Nėščioms moterims kiekvieną dieną reikia 30 mikrogramų biotino, todėl pasitarkite su savo gydytoju dėl dietinių pokyčių, kuriuos galite padaryti, arba papildymus, kuriuos galite pridėti prie savo dienos, kad pasiektumėte šį tikslą.

Biotinas nėštumo metu

Jūsų kūnas nėštumo laikotarpiu pertraukia biotiną greičiau, todėl daugeliui nėščių moterų gali būti trūkumas. Iš tiesų, nuo vieno trečdalio iki pusės visų nėščių moterų biotinas mažėja, teigia Linus Pauling institutas ir “Amerikos žurnalas apie klinikinę mitybą”. Biotino trūkumas greičiausiai pasireiškia vėlyvojo nėštumo metu. Biotino vartojimas nėštumo metu gali padėti išvengti tokios situacijos ir paprastai yra saugus. Vis dėlto svarbu, kad prieš vartodami biotiną, ypač iš papildų, vartotumėte daugiau savo gydytojo.

Biotinas ir gimdymo defektai

Keletas tyrimų rodo, kad biotino trūkumas gali sukelti gyvūnų gimtadienio defektus, tačiau tas pats pasakytina ir apie žmones. Pavyzdžiui, tyrimai, atlikti su pelėmis, rodo, kad biotino trūkumas gali sukelti skruosto gomurį, skilties lūžių ir skeleto deformacijas, rašoma “Žurnalo apie mitybą” paskelbtame tyrime. Skeleto deformacijos taip pat buvo atliekamos su viščiukais atliktuose tyrimuose. Nors trūksta žmonių tyrimų, įrodančių, kad panašus poveikis gali pasireikšti su negimusių kūdikių, užtikrinant tinkamą biotino vartojimą nėštumo metu galima išvengti šių galimų gimdymų defektų.

Biotino maisto šaltiniai

Vienas iš lengviausių būdų padidinti biotino vartojimą – valgyti maistą turtingą maistą. Šie maisto produktai taip pat tiekia daugybę kitų maistinių medžiagų, kurių reikia norint palaikyti sveiką nėštumą. Kiaušiniai yra vienas iš populiariausių šaltinių. Kiaušinių gaminimas yra labai svarbus, nes žaliaviniai kiaušiniai gali aprūpinti teršalais, kurie kelia pavojų jūsų negimusiam kūdikiui. MedlinePlus tinklalapyje teigia, kad didelių kiekių žalio kiaušinio baltymų valgymas taip pat yra susijęs su biotino trūkumu. Kepenys, kiauliena, lašiša, avokadas, avietės, čederio sūris ir žiediniai kopūstai yra papildomi biotino maisto šaltiniai.

Biotino papildymas nėštumo metu

Prieš pridėdami vitaminą prie nėštumo dietos, pasitarkite su savo gydytoju apie biotino papildymą. Nors, remiantis Linuso Paulingo instituto duomenimis, didelė biotino dozė nėra toksiška, visada būtina patvirtinti ką nors nėštumo metu, nes daugelis dalykų patenka per placentą į savo dar negimusį kūdikį. Jūsų gydytojas taip pat gali nustatyti tinkamą Jums tinkamų papildų dozę. Daugeliui prenatalinių vitaminų nėra biotino, bet visada pasakykite gydytojui, kokius kitus papildus ir vaistus vartojate, kad išvengtumėte galimo sąveikos.