Ar galite priimti planą b su kofeinu?

Planas B yra vienas iš neatidėliotinų kontraceptinių tablečių, arba ECPs, kuris JAV rinkoje yra parduodamas nuo 2011 m., Nors iš pradžių reikėjo kelių dozių. Gamintojas, siekdamas sutelkti dėmesį į “Plan B One Step” Vienkartinė dozė. B planas yra hormonas levonorgestrelis ir vartojamas nėštumui išvengti po nesaugių lytinių santykių ar kontraceptinių funkcijų nepakankamumo.

B planas yra hormonas levonorgestrelis, kuris buvo plačiai prieinamas JAV nuo 1960-ųjų. Nors ji buvo naudojama kaip neatidėliotinos, kaip skubiosios kontracepcijos metodas beveik nuo tada, kai ji buvo įvesta pirmą kartą, ji buvo plačiai prieinama tik tam tikslui 1990-aisiais ir 2000-ųjų pradžioje. Nepaisant to, kad ilga naudojimo istorija, mokslininkai vis dar nėra tiksliai Kaip veikia levonorgestrelas, kad nėštumas nepasikartotų. 2001 m. Medicinos žurnalo “Kontracepcija” numeryje buvo paskelbta išsami atitinkamų studijų apžvalga, kurios metu kartu su mokslininkais H. B. Croxatto aptarė įvairius galimus veiksmų mechanizmus. Kai kuriais atvejais mokslininkai nustatė, kad levonorgestrelis keičia gimdos kaklelio gleives ir daro makštį labiau priešingą aplinkai spermatozoidams. Kitur mokslininkai teigė, kad dėl endometriumo ar gimdos gleivinės pasikeitimo nėštumas yra mažiau tikėtinas. Vis dėlto kiti tyrimai parodė, kad kiaušintakių keitimai apsunkina spermos ar apvaisinto kiaušinio implantaciją į gimdą. Galiausiai kai kurie tyrinėtojai sėkmingai įrodė, kad levonorgestrelis sukelia ovuliacijos uždelsimą, todėl nėštumas negali atsirasti; planas B ir kiti ECPs nepanaikina ir negali nutraukti esamo nėštumo, todėl gali užkirsti kelią tik nėštumui.

Jei esate seksualinis aktyvumas, kai kurie sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai rodo, kad turite B ar kitokių receptų iš anksto užpildytą, todėl jūs turėsite ranką bet kokioms nenumatytoms situacijoms, kurios kartais gali atsirasti nepatogiai apsilankyti jūsų gydytojui. Pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, ar tai gali būti jums tinkamas pasirinkimas; valstybės turi skirtingus reikalavimus, susijusius su B plano ir kitų ECP prieinamumu. Kai kuriems pacientams reikalingas gydytojo receptas, kiti siūlo jį ne-neatidėliotinai. Jei esate jaunesnis nei 16 metų, jums reikės recepto daugumoje valstybių. Kai gausite planą B, aptarkite bet kokius kitus vaistus ar papildymus, kuriuos vartojate reguliariai su vaistininku arba savo gydytoju, net jei jie yra tiesiog be recepto vaistų . Taip pat paminėkite bet kokias jūsų ligas ar ligas. Kai planą B turite, labai svarbu tai padaryti kuo greičiau. Parodyta, kad B planas yra veiksmingas, kai jis vartojamas per 72 valandas arba tris dienas nuo neapsaugoto lytinio akto. Tačiau ji yra efektyvesnė anksčiau, kai seksas imamas. Jei per dvi valandas nuo B plano vartojimo išgėrėte vėją ar viduriavimą, kreipkitės į savo gydytoją, kad sužinotumėte, ar ji rekomenduoja kitą dozę. “Plan B” rekomenduoja apsilankyti savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui per tris savaites nuo ryto po tabletes, kad užtikrintumėte, Nėra nėščia.

Jei planuojate B planą, tikriausiai rūpi, kiek tai veiksmingai. Geros naujienos yra tai, kad netrukus – per 72 valandas ar tris dienas nuo neapsaugoto sekso – planas B gali sumažinti jūsų tikimybę pastoti net 89 proc. Tačiau svarbu, kad planuojamas B imtumėte kuo greičiau, nes jo veiksmingumas mažėja, tuo ilgiau laukiate, kol jį paimsite. Jei praėjus daugiau nei 72 valandoms nuo neapsaugoto sekso epizodo apsilankykite savo sveikatos priežiūros specialistui. Nors “IUD” įterpimas paprastai yra rekomenduojamas, kai praeina daug laiko, “American Journal of Aesthetics and Gynecology” paskelbtame 2001 m. Tyrime nustatyta, kad jei neįmanoma pasiekti gimdos kaklelio, neatidėliotinos kontracepcijos priemonės, pvz., B planas, gali sumažinti jūsų tikimybę tapti Nėščia labai reikšmingai.

Kaip ir daugelyje kitų vaistų, įskaitant kontraceptikus, yra tam tikrų dalykų, kurie, kaip įrodyta, gali sukelti sąveiką, kai jie vartojami su B planu ar kitais levonorgestreliu turinčiais vaistais. Kofeinas, kaip ir B planas, nesukelia jokios reakcijos ar veiksmingumo praradimo, todėl greičiausiai jis gali būti vartojamas kartu su ECP. Kai kuriems vaistams, kurie sąveikauja su levonorgestreliu, yra griseofulvinas, acitretinas ir beksarotinas, Žinoma, kad visi geriamųjų kontraceptikų, tokių kaip levonorgestrelis, veiksmingumas mažėja. Žolelių papildas jonažolė taip pat sąveikauja su planu B taip pat. Dėl šios priežasties prieš pradėdami vartoti B planą atskleiskite bet kokius receptinius ar be recepto vaistus ar papildymus, kuriuos vartojate savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui. Tam tikrais atvejais jums gali būti naudingiausios kitos skubios kontracepcijos priemonės.

Kaip veikia B planas

B plano paėmimas

B plano veiksmingumas

Plano B sąveika