Ar galite naudoti mėtų odos problemų?

Pasak “Dermascope Magazine”, žmonės, įskaitant senovės egiptiečius, viduramžių ir ankstyvųjų amerikiečių kolonistus, naudojo mėtų gydymui daugybę sveikatos būklių. “MedlinePlus” pažymi, kad mėta gali sumažinti galvos skausmą, rėmą ir dirgliosios žarnos sindromą. Naudojant vietinį, mėtų gali būti naudinga ir jūsų odai. Jūs rasite mėtos įvairiuose grožio produktuose, įskaitant losjonus, lūpų balzamas, drėkintuvus ir veido šveitimus.

Uždegimas ir odos tonas

Remiantis “Phytotherapy Research” 2006 m. Atliktu tyrimu, pipirmėtė padeda stiprinti imuninę sistemą. Mintyje yra antioksidacinių vitaminų A ir C, kurie gali padėti užkirsti kelią uždegimui, teigia Allison Tannis, “Pašarų odos”, “Išvarykite raukšles” autorius. Tannis pažymi, kad mėtos sudėtyje yra ir vitaminų B, riboflavino ir folatų, kurie gali padėti pagyvinti odą. Produktai, kurių sudėtyje yra mėtų, gali palengvinti patinimą, mažinti paraudimą ir ramus niežėjimą, teigia Dermascope.

Kiti privalumai

Mėtų yra geras salicilo rūgšties šaltinis – ingredientas, naudojamas be recepto vaistų nuo spuogų. Salicilo rūgštis veikia, atlaisvindama negyvas odos ląsteles ir užkirsdama kelią poroms. Mėtų gniaužtos savybės gali sumažinti odos, kuriai būdinga spuogai, būklę, o šampūnai, kurių sudėtyje yra mėtų, stimuliuoja kraujotaką ant galvos odos. Tai gali pagerinti galvos odą ir plaukų sveikatą.