Ar gali vitamino d trūkumas sukelti sąnarių skausmą?

Sąnarių skausmas, taip pat žinomas kaip artritas ar artralgija, veikia žmones visame pasaulyje ir gali būti sukeltas daugelio įvairių sužalojimų, ligų ir infekcijų. Viskas nuo autoimuninių ligų, tokių kaip reumatoidinis artritas, ir tokių infekcijų, kaip antai gripas, gali sukelti sąnarių skausmą, tačiau gali atsirasti neišaiškintų sąnarių skausmų, kurių dažnai neturi įtakos reguliarūs skausmo kontrolės vaistai, ir daugelis naujų tyrimų rodo, kad vitamino D trūkumas yra Kaltininkas. Yra žinoma, kad mažas vitamino D kiekis kraujyje sukelia kaulų ir raumenų skausmą ir silpnumą, įskaitant sąnarius.

Vitamino D trūkumas

Vitamino D trūkumas yra susijęs su mažu vitamino D kiekiu jūsų organizme. Vitaminas D yra riebaluose tirpi maistinė medžiaga, kuri gali būti rasta kai kuriuose maisto produktuose, pvz., Sustiprintame piene ir lašišoje, tačiau dietos metu tiekiamas pakankamai vitamino D yra beveik neįmanomas. Natūraliai vitaminą D gali gaminti jūsų kūnas, kai jūsų oda yra veikiama ultravioletinių B spindulių nuo saulės. Vitaminas D matuojamas kraujyje kaip 25 hidroksivitaminas D ir išreiškiamas nanogramomis viename mililitre arba ng / ml. Normali koncentracija yra nuo 30 iki 80 ng / ml. Jei jūsų kraujo lygis yra 20-30 ng / ml, manoma, kad vitaminas D yra nepakankamas ir esant mažesnei nei 20 ng / ml koncentracijai, manoma, kad vitamino D trūksta.

Sąnarių skausmas

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, sąnarių skausmai vienu metu gali turėti įtakos vienai ar daugiau sąnarių, kuriuos gali sukelti įvairūs sužalojimai ar sutrikimai. Autoimuninės ligos, tokios kaip reumatoidinis artritas, sukelia sąnarių skausmą ir standumą, nes organizmo imuninė sistema atakuoja sąnarių skysčius sąnariuose. Ši liga neturi gydymo ir sąnarių skausmas yra visą gyvenimą mūšis. Taip pat gali būti sąnarių skausmo priežastis – bursitas ar bursa uždegimas, kuris užpildo kaulų galą. Infekcijos, tokios kaip gripas ar gripas, taip pat gali sukelti jūsų sąnarių skausmą ir skausmą.

Vitamino D trūkumas ir sąnarių skausmas

Nors vitaminas D visada buvo susijęs su kaulų sveikata, daugelis naujausių tyrimų susiejo vitamino D su daugeliu kitų kūno vietų ir daugelio ligų prevencija. Tyrimai, kaip ir “Maturitas” paskelbtas 2011 m. Tyrimas, susiejė vitamino D trūkumą su sąnarių skausmais. Šiame tyrime dalyvavo moterys po menopauzės ir nustatė, kad mažas vitamino D kiekis kraujyje yra susijęs su padidėjusiu sąnario skausmu. Kitas 2011 m. “Clinical reumatology” paskelbtas tyrimas apžvelgė naujų pacientų atėjimą į reumatologijos klinikus ir nustatė, kad iš viso 70 proc. Šių pacientų, kurie patyrė kažkokį sąnarių skausmą, taip pat buvo vitamino D trūkumas. Mokslininkai mano, kad vitamino D trūkumas gali būti rizikos veiksnys daugeliui reumatologinių būklių.

Apsvarstymai

Vitamino D trūkumas tampa plačiai paplitusi sveikatos problema, daugelis mano, kad tai tam tikru būdu yra susijusi su pacientų, kuriems nustatytas fibromialgija, reumatoidinis artritas ir išsėtinė sklerozė, skaičiaus didėjimą. 2009 m. “Vidinės medicinos archyvuose” ataskaitoje teigiama, kad net 77 procentai amerikiečių neturi tinkamo vitamino D kiekio. Jei manote, kad gali būti vitamino D trūkumas, pasitarkite su savo gydytoju ir turite vitamino D kiekį Išbandyta. Jei rezultatai rodo, kad trūksta vaistų, gydytojas pradės gydymo planą su didelio dozės vitamino D papildais, o kai jūsų lygis bus optimalaus, jis pritrauks vitamino D palaikomą dozę.