Ar citrina mažina cholesterolio kiekį?

Vienas iš 6 suaugusių amerikiečių turi aukštą cholesterolio kiekį kraujyje, praneša Ligų kontrolės ir profilaktikos centrai. Jei tai apima jus, yra keletas gydymo metodų, įskaitant vaistus, pratimus, svorio netekimą ir dietinius pokyčius, kurie riboja tam tikrus maisto produktus ir skatina vartoti kitus. Kai kurie tyrimai rodo, kad citrinos gali būti naudingos kategorijos, tačiau reikia daugiau mokslinių tyrimų. Pasitarkite su savo gydytoju, jei jums reikia patarimo planuoti dietą, kuri padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje.

Geriamojo citrinų sultų poveikis

2013 m. Paskelbtame “Tarptautiniame žurnalyje apie humanitarinius ir socialinius mokslus” pranešta apie visą obuolį, stiklinę vandens, sumaišytą su citrinos sultimis arba kiekvieną dieną tiekiant žmones, turinčius didelį cholesterolio kiekį kraujyje. Mokslininkai pranešė, kad asmenys, vartojantys citrinos sultis, kasdien patyrė žymiai sumažėjusį jų MTL ar “blogą” cholesterolio lygį. Kadangi tyrimas taip pat reikalavo, kad dalyviai reguliariai vaistų ir laikytųsi mažai riebalų turinčios dietos, neaišku, ar citrinų sultys pati veiktų tokį patį poveikį.

Privalumai vitamino C

Pasak Mičigano sveikatos sistemos, didelis vitamino C vartojimas gali ne tik padėti išvengti LDL cholesterolio pažeidimų ir sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, bet ir sumažina bendrą cholesterolio kiekį. Tyrimai rodo skirtingus rezultatus ir panaudojo papildomus vitamino C kiekius nuo 100 iki 1000 miligramų per dieną. Citrinose yra didelė vitamino C koncentracija: 1 puodelis šviežių citrinų sulčių yra 94 miligramai maistinės medžiagos, 1 puodelis neapdorotų citrinų segmentų yra 112 miligramų.

Tirpiojo pluošto šaltinis

Nacionaliniai sveikatos institutai rekomenduoja žmonėms, sergantiems dideliu MTL cholesterolio kiekiu, vartoti nuo 10 iki 25 gramų tirpaus pluošto kasdien kaip veiksmingą bendrąjį cholesterolio kiekį mažinančio metodo. Tirpusis skaidulas absorbuoja vandenį virškinimo trakte ir sudaro klampią masę. Žiurkės rūgštys, kurios sudėtyje yra cholesterolio, gali būti užfiksuoti šioje masėje ir pašalinti iš organizmo, o ne pakartotinai įsisavinti kraujo cholesterolio kiekį kraujyje. Citrinai yra geras tirpių pluoštų šaltinis, kiekvienas vidutinio dydžio vaisiaus gabalas, tiekiantis 1,6 gramo viso pluošto, kurio 1 gramas yra tirpus.

Turtingas flavonoidų

Sultys ir mėsa nėra vienintelės citrinų dalys, kurios gali sumažinti cholesterolio kiekį. 2002 m. “Europos mitybos leidinyje” paskelbtas tyrimas parodė, kad citrinų žievelės veiksmingai mažina kraujo ir kepenų cholesterolio kiekį žiurkėnams, kurių cholesterolio kiekis yra aukštas. Tai gali būti dėl citrinų ir kitų citrusinių vaisių, pavyzdžiui, apelsinų ir mandarinų, žievelėse esančių flavonoidų. Citrusiniai vaisiai yra ypač turtingi flavonoidų, žinomų kaip polymethoxylated flavonai, antioksidantai, kurie stipriai veikia cholesterolio kiekį ir kurie atsiranda tik esant didelėms koncentracijoms žievelėje. Tyrimai su žmonėmis reikalingi norint sužinoti, ar poveikis yra toks pat kaip ir gyvūnų subjektuose.