Ar blakstienos atsinaujina, jei jie sudeginti?

Blakstienos, kaip ir beveik visi jūsų kūno plaukai, turi gyvavimo ciklą. Tačiau šis gyvavimo ciklas apima tris atskirus etapus. Jie auga, keičia ir tada atsibunda, kol jie neišnyksta. Kai blakstienos deginamos, augimo procesas buvo tiesiog sutrikdytas.

Identifikavimas

Kol deginimas neturės įtakos folikului, blakstienos atsigaus. Tai daugiausia dėl nuolatinio blakstienos augimo ciklo. Bet kurią dieną turite blakstienas, kurios praeina augimo faze, pereinamuoju etapu arba neveikia faze. Vieninteliai būdai, kuriais išlaikysite plaukų slinkimą, yra tai, ar pats folikulas yra pažeistas, atsižvelgiant į Mayo kliniką, ar randai po dangčiu apsaugo nuo naujų plaukų augimo.

Laiko rėmelis

Jei visiškai užsispyrėte blakstienas iš akies, gali užtrukti, kol pastebėsite plaukų augimą. Tai gali užtrukti bet kur nuo 30 iki 45 dienų, kai blakstienų folikulai užpildo augimo fazę, dar vadinamą anagenine faze. Iš ten blauzdos per kitus 14-21 dienas pasireikš per katageno fazę, kurioje folikulas susilpnėja ir plaukai nebesilieka. Likęs laikas, kai blakstiena lieka dangteliu, folikulai yra neveikli, kol blauzdos iškrenta ir ciklas prasideda dar kartą.

Reikšmė

Jei buvai nušluostyti blakstienas, būtinai patikrinkite akių vokų odą dėl burnos požymių. Paraudimas, patinimas ir skausmas paprastai būna pirmojo laipsnio nudegimo požymiai. Kai antrą laipsnio nudegimas, paprastai pastebite tą patį paraudimą, kuris ne tik susijęs su patinimu ir skausmu, bet ir pūslių. Trečio laipsnio nudegimai yra labiausiai rimti ir dažniausiai pasireiškia juodais ar net baltomis, paprastai nėra jokio skausmo.

funkcijos

Jūsų blakstienos apsaugo jūsų akis. Be blakstienos, jūsų akys yra daug labiau linkusios į šiukšles ir UV spindulius, kurie gali sukelti žalą ir sausumą, galintį paveikti jūsų regėjimą.

Apsvarstymai

Dauguma laiko sudegusios blakstienos nėra alergijos priežastis. Tačiau, jei jie lydimi kokio nors skausmo ar odos pūlingos, kreipkitės į gydytoją.