Angliavandenių poreikiai vaikams

Daugelis suaugusiųjų mano, kad angliavandeniai yra paniekos ir nusivylimas, kad jie yra atsakingi už svorio augimą. Nors per daug nieko, įskaitant angliavandenius, gali sukelti svorio didėjimą, vaikams reikia daug sveikų angliavandenių jų dietose, siekiant išlaikyti energijos gamybą ir normalų augimą. Apgaulė yra jūsų vaiko maitinimas sveikais angliavandeniais, o ne juokais, tokiais kaip soda ir desertas. Žinoma, prieš pradėdami drastiškai keisti savo vaiko dietą, visada pasikalbėkite su savo pediatru.

Vaikai yra užsiėmę ir angliavandeniai yra tai, kas degalų kūnas, kad jie galėtų paleisti, žaisti ir mokytis. Pasak “KidsHealth” svetainės, maždaug 50-60 proc. Viso maisto kiekio turėtų būti angliavandenių vaikams, vyresniems nei 2 metų amžiaus. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, tai reiškia, kad vyresni vaikai ir paaugliai yra nuo 17 iki 20 gramų angliavandenių vaikams nuo 4 iki 8 metų amžiaus ir nuo 22 iki 31 gramo per dieną.

Vaikų angliavandenių maitinimosi vargais yra įsitikinti, ar jie yra sveiki angliavandeniai. “KidsHealth” tinklalapyje pažymi, kad kompleksiniai angliavandeniai turėtų sudaryti didžiąją dalį vaiko dietos, nes dėl to nesukelia greito cukraus kiekio kraujyje. Sudėtingi angliavandeniai paprastai yra daugiau maistinių medžiagų, taip pat tiekia pagrindines maistines medžiagas, tokias kaip skaidulos, baltymai, kalcio ir geležies. Sudėtingų angliavandenių pavyzdžiai yra visa kviečių duona, rudieji ryžiai, vaisiai, daržovės ir mažai riebūs pieno produktai. Vaikų dietinėse rekomendacijose Amerikos pediatrijos akademija pažymi, kad dieta, kurioje yra daug šių maisto produktų, taip pat mažina svorio ir vaikų širdies ligų riziką.

Paprasti angliavandeniai yra tie, kurie sukelia greitą cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, tačiau dažniausiai jų sudėtyje yra mažiau naudingų maistinių medžiagų nei sudėtingų angliavandenių. Saldūs maisto produktai, tokie kaip soda, saldainiai, pyragaičiai, pyragaičiai ir kiti desertai, yra paprastų angliavandenių pavyzdžiai, todėl jūsų vaiko dietai turėtų būti ribotos vietos. Jie paprastai ne tik turi daug kalorijų ir cukraus, bet ir nepateikia didelių pagrindinių maistinių medžiagų dozių.

“KidsHealth” svetainė rekomenduoja laikyti nesveikaus paprasto angliavandenilio iš jūsų namų. Kai šie maisto produktai jūsų vaikams nepasiekiami, jų badas motyvuos juos valgyti daugiau maistingų maisto produktų, kuriuos galite įsigyti. Pasak “KidsHealth”, gerų mitybos įpročių modeliavimas yra dar vienas būdas paskatinti vaikus valgyti daug sudėtingų angliavandenių. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja ne mažiau kaip pusę jūsų vaiko grūdų suvartoti kaip sveiki grūdai, kaip dar vienas būdas užtikrinti, kad jis gauna daug sveikų angliavandenių.

Kiek yra pakankamai?

Geri angliavandeniai

Bad Carbs

Patarimai vaikams maitinti angliavandenius