Alerginė reakcija plaukų produktui: žvynuota sausa išbėrimas ant kaklo

Daugelyje plaukų produktų yra įvairių natūralių ir dirbtinių ingredientų, kurie gali paveikti odą įvairiais būdais. Kai kurie žmonės gali turėti neigiamą poveikį vienai ar daugiau šių sudedamųjų dalių. Reakcijos lygis gali svyruoti nuo lengvo dirginimo iki visiško alergijos. Su odos alerginėmis reakcijomis būdinga išbėrimas yra sausas arba niežtintis.

Alergijos ir alerginės reakcijos

Alerginė reakcija įvyksta, kai jūsų organizmo imuninė sistema pradeda užpuolimą prieš paprastai nekenksmingą medžiagą. Šios medžiagos vadinamos alergenais, ir jie gali apimti viską nuo žiedadulkių, pelėsių ir gyvulių įkandimų prie cheminių medžiagų, metalų, vaistų ir tam tikrų maisto produktų. Dauguma alergijų yra lengvi ir jų nereikia gydyti. Tačiau sunkios reakcijos gali sukelti būklę, vadinamą anafilaksiniu šoku. Neeksploatuotas anafilaksinis šokas gali sukelti smegenų pažeidimą ir mirtį.

Susisiekite su dermatitu

Kai kurios cheminės medžiagos sukelia lokalizuotą odos reakciją, vadinamą kontaktiniu dermatitu. Pramoninės ir valymo priemonės sukelia erzinantį kontaktinį dermatitą, kai jie sugadina išorinį odos sluoksnį. Alerginis kontaktinis dermatitas atsiranda reaguojant į konkrečius metalus, dažus, gumos junginius ir kosmetikos gaminius. Reakcija prasideda nuo paraudimo ir niežulio, po to yra sausas bėrimas ir sustorėjęs odos plotas. Kai pašalinamas alergenas, reakcijos simptomai paprastai nyksta. Kai kuriais atvejais lokalizuotas dermatitas plinta ir sukelia niežulį visame kūne.

Plaukų produktų alergenai

Pagal “Klinikinės ir estetinės odos dermatologijos žurnalą” plaukų produktų etiketės dažnai nenustatė potencialių alergenų sudedamųjų dalių sąraše. Labiausiai paplitusių alergenų plaukų gaminiuose yra kvepalai, šiek tiek šampūnų ar kondicionierių be kvepalų kiekio. Nepaisant jų patrauklaus pavadinimo, natūralūs aliejai ir esencijos taip pat yra įprasti alergijos sukelti plaukų produktus. Kiti alergenai plaukų gaminiuose apima konservantus, alkoholius ir apsaugos nuo saulės poveikio chemines medžiagas.

Teisių gynimo priemonės ir sprendimai

Nustokite naudoti bet kokį plaukų priežiūros produktą, kai manote, kad jis sukelia alerginę reakciją. Švelniai nuplaukite paveiktą vietą, kad pašalintumėte visus galimus alergenų likučius. Nusiplaukite drabužius ar priedus, kurie, jūsų nuomone, gali būti užteršti. Jei bėrimas ir sausa oda yra nedideli, per porą savaičių jie turėtų atsikratyti. Jei sunkesnė sausa oda ir dirginimas, naudokite hipoalerginį drėkinamąjį losjoną. Atidžiai perskaitykite etiketes ir tik įsigykite plaukų produktus ir kosmetiką, specialiai sukurtą alerginiams ir jautriems asmenims.