Alergija pilniam pienui

Pasak maisto alergijos ir anafilaksinio tinklo, pienas yra vienas iš aštuonių bendrų maisto produktų, kurie sukelia 90 procentų alerginių reakcijų. Tikra alergija pienui yra alerginė reakcija į vieną ar abu pieno riebalus, išrūgų ir kazeino. Išrūgos ir kazeinas randami bet kokio tipo piene, sveiki arba nugarai. Tikra pieno alergija sukelia virškinimo, kvėpavimo ir odos reakcijas, įskaitant niežėjimą ir dilgėlinę, ir netgi gali sukelti anafilaksinį šoką, gyvybei pavojingą alerginę reakciją.

Netolerancija ir alergija

Galvos skausmas, pilvo pūtimas, dujų ir virškinimo sutrikimas po geriamojo pieno vartojimo, bet nėra kvėpavimo takų simptomų, tokių kaip sloga, kosulys ar niežtinti oda ir dilgėlinė, yra tikimybė, kad jūs neturite laktozės netoleravimo, o ne pieno alergijos. Pieno alergija sukelia įvairius simptomus, įskaitant švokštimą, sloga, vargus, vėmimą ir virškinimo trakto sutrikimus, įskaitant viduriavimą ir pykinimą. Pieno alergijos simptomai gali būti sunkesni, kai valgote perdirbtus maisto produktus, kuriuose yra koncentruoto pieno baltymų, pavyzdžiui, išrūgų ar kazeino, nei geriant įprastą nenugriebtą pieną.

Priežastys

Jei yra alergija pienui, imuninė sistema įtvirtina atsaką į pieno baltymus, kuriuos jis nustato kaip svetimą. Jūsų kūnas išskiria antikūnus, kurie jungiasi su alergiškąja medžiaga ir histaminais, kurie sukelia alergijos simptomus. Pasak Ilinojaus universiteto Gyvūnų mokslų katedros, piene yra keleto rūšių baltymų, įskaitant kazeinus ir baltymus, esančius išrūgose – beta-laktoglobuliną ir alfa-laktalbuminą. Floridos universiteto pranešimai rodo, kad vaikai gali būti alergiški arba kazeinams, ir išrūgų baltymams. Saldumoje yra riešutų, išrūgų ir visų baltymų, kurie gali sukelti alerginę reakciją. Pasak Amerikos alergijos akademijos, astmos ir imunologijos, dauguma vaikų peraugo pieno alergiją, įskaitant tuos, kuriems buvo sunkių reakcijų.

Simptomai

Pasak maisto alergijos ir anafilaksinio tinklo, alerginė reakcija į visą pieną gali pasireikšti per kelias minutes iki kelių valandų po vartojimo. Nuovargis, niežėjimas, prakaitęs veido veidas ir krūtinė bei bėrimas yra odos simptomai. Kvėpavimo sistemos simptomai yra sloga, užsikimšimas, čiaudulys ir kosulys. Virškinimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, mėšlungis ir viduriavimas. Jei jums kyla kvėpavimo sutrikimas ir jaučiatės, kad gerklės patinimas pasireiškia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai yra rimta alerginė reakcija, anafilaksinis šokas.

Pieno pašalinimas

Jei esate tikrai alergiškas pienui, kurį gali lemti valgymo problema, odos traukimo testas ir kiti alergologo gydomi egzaminai, jūsų alergija neapsiribos tik neskrudinta puse. Ledo pienas, pasukos, ledai ir jogurtas taip pat sukelia alerginę reakciją. Perdirbti koncentruoti pieno baltymai taip pat yra daugybėje komercinių maisto produktų, įskaitant duoną, pyragaičius, slapukus, užkandžius ir šaldytus pietus. Venkite perdirbtų maisto produktų, kuriuose yra išrūgų ir kazeino, ir valgykite liesą baltymą, daržoves, sveiki grūdus ir vaisius, kurių sudėtyje nėra pieno.