Aiškūs petnešos ir metalinės petnešos

Nesuskaldyti ir išlinkę dantys gali sukelti netinkamą danties dėvėjimą ir žandikaulio skausmą. Dantų lankeliai ištiesina dantis, išlygina įkandimą ir sureguliuoja atstumą tarp dantų, kad būtų patrauklesnės šypsenos ir tinkamai veikiantys dantys. Bracės taip pat yra labai pastebimos, ypač tradicinės metalinės petnešos. Vietoj metalinių petnešėlių gali būti naudojamos aiškios plastikinės ir dantukinės keramikos petnešos, kad nebūtų lengviau atrodyti. Kiekvieno tipo petnešos turi privalumų ir trūkumų, o sprendimas turi būti priimamas pasitelkus ortodonto patarimą.

Aprašymas

Visų tipų stomatologiniai lankai remiasi metaline arka viela, kuri palaiko pastovų slėgį dantis, sako “DocShop” svetainėje. Prie dantų pritvirtinami laidai, o kronšteino medžiaga skiriasi priklausomai nuo pasirinktų petnešų tipų. Metaliniai laikikliai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, yra dviejų rūšių, pažymi Merilendo universiteto medicinos centras. Tradicinis kronšteinas sėdi ant metalinio diržo, kuris tinka kiekvienam dantukui. Naujesni metaliniai laikikliai pritvirtinti prie danties paviršiaus lipniomis medžiagomis ir yra daug mažiau pastebimi nei juostos laikikliai. Prie danties paviršiaus taip pat pritvirtinti skaidrūs plastikiniai laikikliai ir dantukiniai keraminiai laikikliai.

Kosmetikos sumetimai

Plastinės ir keramikos petnešos yra arba skaidrus, arba baltos spalvos, todėl jos susimaišė su dantu ir praktiškai nematomos, išskyrus arkos laidą, savo interneto svetainėje OrthoNJ rašo ortodontas Robert Silverstein, DMD. Plastikiniai laikikliai gali būti dažomi iš maisto produktų, tokių kaip pomidorų padažas, vynuogių sultys, arbata ir kiti tamsūs maisto produktai bei gėrimai. Keraminiai ir metaliniai laikikliai neleidžia spalvoti. Arki laidai pritvirtinami prie keramikos skliaustų su plastiku, kurie gali tapti spalvos. Skirtingai nuo skliausteliuose, kurie yra tvirtinami prie dantų, ryšius galima pakeisti, jei jie tampa nesaugūs.

Ilgaamžiškumas

Nerūdijančio plieno metalinės petnešos turi neprilygstamą patvarumą. Skliausteliuose naudojama keramika yra trapi ir linkusi į lustą, o “Silverstein” nerekomenduoja keraminių petnešos, jei žaidžiate su sporto šakomis. Plastikiniai atsparūs smulkinimui ir trūkinimui, tačiau jis nusidėvi ir pablogėja. “DocShop” pažymi, kad metalinės petnešos yra reikalingos situacijose, kuriose atliekama didelė pertvarka.

Gydymo laikas

“Silversteino” paaiškina, kad parenkant liemenes gali būti įtakoja gydymo laikas. Sraigės dirba prispaudžiant skliaustus, kad dantys būtų judėti išilgai arkos laido. Norėdami, kad dantis judėtų, prikabinimo įtaisai turi taikyti pakankamai jėgos, kad įveiktų trintį tarp kronšteino ir lanko vielos, kad būtų perkeltas dantis. Metaliniai laikikliai turi mažesnį trinties laipsnį nuo metalinės vielos, palyginti su keramikos ir plastiko skliaustuose. Tai reiškia, kad dantys šiek tiek laisviau judėti metalinėmis petnešomis, todėl reikia mažiau laiko.

Kaina

Tradiciniai metalo petnešos yra ekonomiškiausia alternatyva, teigia “DocShop”. Plastiko ir keramikos petnešos yra brangesnės dėl didesnių medžiagų kainos ir papildomų priežiūros išlaidų. “Silverstein” teigia, kad plastiko ir keramikos petnešos reikalauja daugiau apsilankymų dėl reguliavimo ir taisymo, negu metalinės petnešos, o įprastiniai patikrinimai paprastai būna ilgesni keraminėms ir plastikinėms petnešoms.