Agavos sveikatai nauda

Gimtoji į dykumą Meksikos ir Pietvakarių valstijose, tokiose kaip Arizona ir Naujoji Meksika, agavos augalai yra valgomieji ir maistingi. Vienas iš labiausiai paplitusių agavos būdų yra agavos nektaras, kuris yra plonas sirupas, naudojamas kaip alternatyva tradiciniam granuliuotam cukrui. Augalą taip pat galima vartoti žaliavoje, virti arba džiovinti, ir šie trys variantai aprūpina keletą pagrindinių maistinių medžiagų ir tam tikrą naudą sveikatai, kurią sirupas nesuteikia.

Nutrient Rundown

Išskyrus agavos nektarą, visos agavos formos yra geras geležies šaltinis, mineralas, kuris deguonį perkėlė iš plaučių į kitas kūno dalis. 100 g žaliavinio agavos porcija tiekia 1,8 miligramus geležies ir tokio paties kiekio virtos agavos yra 3,55 miligramai. Džiovintame agavoje yra 3,65 mg geležies 100 gramų porcijoje, kuri kiekvieną dieną reikalinga 46 proc. 8 miligramų vyrų, o 20 procentų 18 miligramų moterų reikalauja kasdien. Neeksploatuojant žalios arba virtos agavos, tiekiamos apie 40 proc. 1000 miligramų kalcio suaugusių žmonių, o džiovintas agavos kiekis tiekia beveik tris ketvirtadalius dienos poreikio. Agave, ypač džiovintas agaves, taip pat yra geras cinko šaltinis, mineralas, reikalingas žaizdoms gydyti.

Sveikatos apsaugos privalumai

Agavos augale yra keletas junginių su apsaugine nauda. Pasak Jonny Bowden’o, “The Healthiest Meals on Earth” autoriaus, “Agave” yra saponinų, kurie jungiasi su cholesterolio kiekiu ir gali padėti sumažinti bendrą cholesterolio kiekį. Saponinai taip pat gali padėti slopinti vėžinių navikų augimą, Bowdeno pastabos. Agave taip pat yra inulino, tokio pluošto tipo, kuris taip pat yra probiotikas arba naudingas bakterijų tipas. Agavos porcija, palyginti su agavos nektaru, taip pat tiekia gerą skaidulų dozę, o daug skaidulų gali sumažinti vidurių užkietėjimo riziką.

Agave Nectar Vs. Cukrus

Nors agavos nektaras neturi naudos maistinėms medžiagoms ir sveikatai, kaip antai agavos augalas, jis gali sumokėti įprastą granuliuotą cukrų nektaro receptai. “Agave” nektaro vis dar yra kalorijų, o 21 šaukštelis yra mažesnis, tačiau jis yra mažesnis glikemijos maisto produktas, pagal 2010 m. “Amerikos eksperimentinės biologijos draugijų federacijos leidinyje” paskelbtą straipsnį. Tyrimai, atlikti su žiurkėmis, rodo, kad agavos nektaras gali teigiamai paveikti svorio ir gliukozės kontrolę. Agavietiškas nektaras, kaip ir medus, gali pakeisti cukrų, o agavos nektaras yra veganų pasirinkimas žmonėms, kurie nenori vartoti medaus.

Alavijas jūsų dietoje

Agavietiškas nektaras yra saldesnis už granuliuotą cukrų, todėl jums nereikia daug sunkaukti, kad pasiektumėte pageidaujamą saldų skonį. Rekomendacijose, pvz., Keptuose, naudoti vieną trečdalį mažiau agavų nektaro nei cukraus ir vieną ketvirtadalį sumažinsite viso recepto skysčio kiekį, rekomenduojame “Eating Well” žurnalą. Nors daugelyje Jungtinių Amerikos Valstijų dalių neretai, agavą galima kepti arba valgyti žaliavomis, pvz., Pridėti salotų stiebelius. Gėlės yra valgomos. Agavietiškas nektaras yra labiausiai paplitęs būdas vartoti maistą, tačiau ieškokite sertifikuotų USDA sertifikuotų ekologiškų veislių, nes iš Meksikos importuotos agavos gali būti užterštos pesticidais, pažymi “Valgymas gerai”.