Acetil-l-karnitinas ir peyronie liga

“Peyronie” liga yra lengvas būklė, dėl kurios erekcijos metu vyksta nenormalus varpos kreivumas, kuris gali būti susijęs su skausmu ir erekcijos disfunkcija. Anksčiau buvo manoma, kad varpelio trauma ar traumos prie varpos šerdies yra pagrindinė Peyronie ligos priežastis, tačiau pastarieji tyrimai rodo, kad Peyronie liga negali išsivystyti tik su varpos trauma. Acetyl L-karnitinas yra priedas, įrodantis, kad jis padeda sumažinti simptomus, susijusius su Peyronie liga.

Acetyl L-karnitinas yra gamtoje esantis priedas, randamas tiek augaluose, tiek gyvūnuose. Ji dalyvauja angliavandenių ir riebalų metabolizme. Remiantis 2003 m. Straipsniu “Urologijos apžvalgos”, acetil L-karnitino papildai padidino varpos skausmą ir randas, palyginti su grupe, kuri buvo gydoma tamoksifenu – medžiaga, kuri manė, kad sumažina rando formavimąsi varpelyje. Acetyl L-karnitinas taip pat sumažino šalutinį poveikį.

Tik nedidelis procentas vyrų su Peyronie liga praneša apie traumos prieš varpą istoriją. Daugelis Peyronie ligos priežastys nežinoma. Tam tikros ligos, pvz., Pageto liga – liga, kurią sukelia per didelis kaulų susitraukimas ir susidarymas, – ir Dupuytreno kontraktūra, – sutrikimas, pažymėtas fiksuotu pirštų lenkimu link delno, – yra susijęs su padidėjusia Peyronie ligos rizika. Kai kuriuose vyruose Peyronie liga gali kilti dėl genetinio paveldėjimo.

“Peyronie” liga gali būti suskirstyta į dvi kategorijas: aktyvi fazė ir stabili fazė. Aktyviosios fazės metu didelė rando forma susidaro sulaikytoje srityje varpos velenui. Remiantis 2003 m. Atlikto tyrimo duomenimis, dauguma randų išilgai varpos veleno viršuje. Šis ekstensyvus vietinis randų formavimas sukelia nenormalų varpos kreivumą erekcijos metu, o tai gali užkirsti kelią bendravimui. Šis kreivumas taip pat susijęs su padidėjusiu skausmu erekcijos metu. Brandžiosios Peyronie ligos fazė paprastai atsiranda po 6-12 mėnesių po randų susidarymo. Šiame etape pranešama apie mažiau skausmo, be rando dydžio pokyčių, bet be gydymo, deformacija išlieka.

Geriamojo nėrimo metu vartojami vaistai ir medžiagos, tiesiogiai įkurdamos varpos uždegimą, yra du Peyronie ligos valdymo būdai. Acetyl L-karnitinas, papildytas 1 g doze du kartus per dieną, buvo veiksmingas mažinant Peyronie ligos simptomus. Kiti gydymo būdai yra kolchicinas, vaistas, kuris blokuoja ląstelių susiskaldymą, kalio aminobenzoatas, kuris padeda sumažinti randų susidarymą, ir vitaminas E. Steroidai, kalcio kanalų blokatoriai ir kolagenoze, fermentas, kuris skaido kolageną, yra medžiagos, kurios gali būti įleistos į varpą Susilpninti vietinį uždegimą arba sudirginimą, suskaidyti randų audinį.

Acetyl L-karnitinas

Peyronie ligos priežastys

Peyronie ligos etapai

Peyronie ligos valdymas